IBE partnerem Rodzinnego Pikniku Naukowego H2 Krosno

Popularyzacja wiedzy o wodorze jako paliwie przyszłości to idee Rodzinnego Pikniku Naukowego H2 Krosno, który odbędzie się już 30 lipca 2022 r. w krośnieńskiej Naftówce. W związku z trwającym Rokiem Ignacego Łukasiewicza hasło pikniku brzmi: "Ignacy Łukasiewicz i innowacyjne technologie jego następców".

Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie to jedyna szkoła średnia w Polsce, kształcąca w zawodach naftowo-gazowniczych, dlatego też ze szczególną starannością podchodzi do popularyzowania wiedzy na temat nowych możliwości energetycznych. Jedną z aktywności w tym zakresie jest właśnie rodzinny Piknik Naukowy H2 Krosno, którego pierwsza edycja w zeszłym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Krosna i okolic.

Stoisko Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji

Instytut Badań Edukacyjnych jest partnerem wydarzenia i będzie obecny na pikniku ze swoim stoiskiem, gdzie nasi regionalni liderzy opowiedzą o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji.

Wydarzenie otwarte dla wszystkich

Na piknik H2 Krosno zapraszamy wszystkich – starszych i młodszych, najlepiej całe rodziny. Dzięki współpracy z uczelniami wyższymi i przedstawicielami firm będzie można przenieść się w świat nauki i eksperymentów. Na parkingu stanie autobus-laboratorium Fundacji Łukasiewicza „Być jak Ignacy” i mobilne laboratorium firmy Endress+Hauser. Na licznych stanowiskach będzie można obejrzeć m.in. wystawę „Skały i minerały”, prezentację „Skarby z dna Sanu”. Niesamowitą przygodę zapewnią symulatory lotów i skoków spadochronowych oraz warsztaty naukowe i pokazy Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Całość dopełnią gry, konkursy i zabawy rodzinne. Nie zabraknie też strefy gastronomicznej i akcentów muzycznych, które pod hasłem “Naftówka to prawdziwa kopalnia talentów” zagwarantują uczniowie szkoły.
Tegoroczny piknik wpisuje się w Festiwal Smaków Podkarpacia w Świet(L)nym Mieście. Podczas tego święta, dokładnie sobotni wieczór, przy krośnieńskim Rynku zostanie uroczyście otwarty Mural Ignacego Łukasiewicza. Będzie to wspaniałe zakończenie bogatego we wrażenia dnia.

Termin wydarzenia: sobota 30 lipca 2022 r. godz. 10:00 – 17:00

Miejsce wydarzenia: Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie, ul. Bohaterów Westerplatte 20

Serdecznie zapraszamy!