Aplikacja Moje Portfolio w nowej odsłonie!

Moje Portfolio to bezpłatna aplikacja webowa, która służy do tworzenia wirtualnego portfolio swoich kompetencji wraz z dowodami ich osiągnięcia, pomoże również zaplanować dalszy rozwój. Aplikacja wspiera ideę uczenia się przez całe życie (ang. life-long learning, LLL); jest w pełni bezpłatna, wystarczy się zarejestrować.

Jak działa Moje Portfolio?

Aplikacja Moje Portfolio umożliwia wirtualne gromadzenie dowodów na uzyskanie konkretnych kompetencji. Dowodami mogą być pliki tekstowe, graficzne, linki, prezentacje, nagrania audio oraz video. Użytkownik sam decyduje, w jaki sposób tworzyć swoje portfolio. Można zacząć od stworzenia listy kompetencji i dopiero wtedy dołączać do poszczególnych kompetencji pliki z dowodami. Można też zrobić to w odwrotnej kolejności, czyli zacząć od wgrania plików, a następnie zastanowić się, osiągnięcie jakich kompetencji one potwierdzają. Samo zidentyfikowanie swoich kompetencji i odpowiednie ich nazwanie może czasem sprawić trudność – można to zrobić samodzielnie lub wybrać nazwy kompetencji z dostępnej listy. Aplikacja działa na wielu urządzeniach: na desktopach, laptopach, tabletach i smartfonach, pozwala wgrać lub pobrać określone pliki w każdym miejscu i o każdej porze.

Teczki i CV

Moje Portfolio umożliwia tworzenie różnych teczek, w zależności od aktualnych potrzeb użytkownika: można wygenerować teczkę z listą wszystkich swoich kompetencji i podpiętymi do nich dokumentami albo tworzyć oddzielne teczki z myślą o konkretnej rekrutacji lub walidacji. Wskazuje się wtedy w teczce tylko wybraną część swoich kompetencji wraz z dowodami. Za każdym razem decydujemy o tym, komu chcemy udostępnić swoją teczkę: doradcy, pracodawcy, rekruterowi lub znajomemu – warunkiem jest tylko posiadanie przez nich konta w aplikacji.

Dodatkowo, na bazie wskazanej teczki można wygenerować i dostosować wygląd CV, zawierającego nie tylko elementy biograficzne, ale również wskazane kompetencje.

Co nowego?

W sierpniu 2023r. została uruchomiona nowa wersja aplikacji. Na podstawie wniosków z badań UX oraz WCAG z udziałem użytkowników, poprawiono wygląd aplikacji, wygodę użytkowania i dostępność dla osób ze specjalnymi potrzebami. Zostało też usprawnione działanie Mojego Portfolio poprzez zmiany programistyczne, aktualizację bibliotek itp. Aplikacja przeszła dwuetapowe testy bezpieczeństwa, poprawiono bezpieczeństwo danych osobowych.

Na naszych użytkowników czekają też nowe funkcjonalności:

  • Użytkownik może nawiązać współpracę z wybranym doradcą zawodowym: po wybraniu go z listy zarejestrowanych doradców może mu udostępnić wybrane przez siebie elementy: teczki, CV lub nawet całe swoje konto. Następnie w module Wiadomości może razem z doradcą pracować nad zawartością portfolio i tworzyć plany rozwoju.
  • Doradcy zawodowi mogą założyć tzw. konto doradcze: nie służy ono budowaniu swojego portfolio, ale pozwala oglądać treści udostępnione przez użytkowników i wspierać ich w identyfikowaniu i dokumentowaniu ich kompetencji oraz w budowaniu planów rozwoju. Moje Portfolio może zatem być narzędziem do pracy z klientem przy użyciu Metody Bilansu Kompetencji.
  • Pracodawcy lub rekruterzy mogą założyć tzw. konto pracodawcy: podobnie jak konto doradcze, umożliwia ono podgląd treści udostępnionych przez użytkownika. Aplikacja może zatem pełnić funkcję akt pracowników, gromadzących ich dowody kompetencji (np. certyfikaty ze szkoleń) i pomagających planować ich rozwój. Ułatwi to określenie zapotrzebowania szkoleniowego w firmie lub instytucji, może też usprawnić budowanie zespołów w oparciu o kompetencje.

Aplikacja została też uzupełniona o rozbudowaną bazę wiedzy nt. ZSK, walidacji, kompetencji oraz o porady dotyczące korzystania z Mojego Portfolio przez różne grupy użytkowników. Wkrótce pojawi się również angielska i ukraińska wersja językowa.

Konta wraz z całą zawartością założone w starej wersji aplikacji są dostępne w jej nowej wersji. Stara wersja będzie dostępna tylko do 15 września br.

Zapraszamy! 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn