Spotkanie Rady Innowacji Społecznych dla Edukacji oraz Ambasadorek i Ambasadorów POPOJUTRZE
Rozmawialiśmy o przyszłości i wyzwaniach w edukacji na 2025, analizowaliśmy wyzwania związane z projektowaniem innowacji społecznych, w tym edukacyjnych.
Rozmawialiśmy o przyszłości i wyzwaniach w edukacji na 2025, analizowaliśmy wyzwania związane z projektowaniem innowacji społecznych, w tym edukacyjnych.
Z badania portalu Pracuj.pl, przeprowadzonego w listopadzie 2024 roku, wynika, że aż 55% badanych ma zawodowe postanowienia noworoczne. Co ciekawe, ¾ ankietowanych planuje zmienić pracę w 2025 roku. Taki sam odsetek uważa, że nadchodzący rok to dobry czas na odważne kroki w karierze.
Systematycznie rośnie zainteresowanie szkół wyższych opisaniem i włączeniem do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK), kwalifikacji nadawanych po ukończeniu studiów podyplomowych.
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, Instytut Badań Edukacyjnych – Państwowy Instytut Badawczy zaprasza na kolejny, bezpłatny webinar z cyklu „Szlakiem kwalifikacji nadawanych po ukończeniu studiów podyplomowych”.
Czy słyszeliście o takim kierunku studiów jak humanistyka cyfrowa? A o kwalifikacji serowara farmerskiego? Dziś przed każdym z nas stoi wiele ścieżek edukacyjnych i zawodowych. Jest ich jednak tak wiele, że trudno się w nich połapać. Jest na to rada. Przedstawiamy Wam chatbotkę Zeterka, która wynajduje nam to, co trzeba, z ZRK – Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji.
Minister Edukacji rozpoczyna kolejny nabór na listę instytucji zewnętrznego zapewniania jakości nadawania kwalifikacji wolnorynkowych (PZZJ). Nabór odbywa się zgodnie z przepisami ustawy o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji (ZSK).
Projekt zaktualizowanej Sektorowej Ramy Kwalifikacji w sektorze budownictwo (SRK Bud) jest już gotowy. Zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach, które potrwają do 21 stycznia 2025 r.
Wciąż najważniejszą kwestią dla pracowników jest płaca. Warto jednak zauważyć, że pośród wskazań znajdują się również kwestie dotyczące rozwoju czy szkoleń.
Pełnoskalowa inwazja Rosji na Ukrainę to znaczące wydarzenie, które zdestabilizowało sytuację Europejczyków. Dziś wiemy, że napływ migrantów i migrantek spowodowany wojną rozpoczął proces zmiany statusu Polski z kraju emigracyjnego na imigracyjny. Czynnik ten wraz z prognozowanym przez OECD dalszym wzrostem liczby osób migrujących do Polski (nie tylko z Ukrainy), unaoczniły konieczność wypracowania rozwiązań wobec nowej sytuacji społecznej.
Forum było przestrzenią do wymiany doświadczeń pomiędzy uczniami, przedstawicielami instytucji rynku pracy, uczelni, firm oraz punktów terapeutycznych.
Gen-Z, czyli osoby urodzone pomiędzy 1995 a 2012 r., często przedstawiane są jako roszczeniowe, nielojalne, twardo określające i egzekwujące granice, oraz – przez to – kłopotliwe we współpracy.
© 2024 Instytut Badań Edukacyjnych - Państwowy Instytut Badawczy
Projekt realizowany przez Instytut Badań Edukacyjnych – Państwowy Instytut Badawczy z dofinansowaniem z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego (FERS).