Czego chcą pracownicy?
Wciąż najważniejszą kwestią dla pracowników jest płaca. Warto jednak zauważyć, że pośród wskazań znajdują się również kwestie dotyczące rozwoju czy szkoleń.
Wciąż najważniejszą kwestią dla pracowników jest płaca. Warto jednak zauważyć, że pośród wskazań znajdują się również kwestie dotyczące rozwoju czy szkoleń.
Pełnoskalowa inwazja Rosji na Ukrainę to znaczące wydarzenie, które zdestabilizowało sytuację Europejczyków. Dziś wiemy, że napływ migrantów i migrantek spowodowany wojną rozpoczął proces zmiany statusu Polski z kraju emigracyjnego na imigracyjny. Czynnik ten wraz z prognozowanym przez OECD dalszym wzrostem liczby osób migrujących do Polski (nie tylko z Ukrainy), unaoczniły konieczność wypracowania rozwiązań wobec nowej sytuacji społecznej.
Forum było przestrzenią do wymiany doświadczeń pomiędzy uczniami, przedstawicielami instytucji rynku pracy, uczelni, firm oraz punktów terapeutycznych.
Gen-Z, czyli osoby urodzone pomiędzy 1995 a 2012 r., często przedstawiane są jako roszczeniowe, nielojalne, twardo określające i egzekwujące granice, oraz – przez to – kłopotliwe we współpracy.
Stacjonarne warsztaty dla nauczycieli akademickich oraz pracowników Politechniki Opolskiej odbyły się w ramach współpracy z opolską uczelnią 28 listopada 2024 r.
Wraz z Powiatowym Urzędem Pracy w Strzelcach Krajeńskich nasza ekspertka, Agnieszka Demichowicz, przygotowała i przeprowadziła kolejne seminarium dla publicznych służb zatrudnienia, ale również dla doradców zawodowych, którzy pracują z szkole.
Kolejnym miastem, w którym zrealizowaliśmy seminarium pt. „Zintegrowany System Kwalifikacji – aktualizacja wiedzy w kontekście zmiany Ustawy o ZSK” była Środa Wielkopolska.
28 listopada ponownie spotkaliśmy się z doradcami zawodowymi i edukacyjnymi.
Zachęcamy do lektury nowego kwartalnika ZSK, dotyczącego trendów, innowacji i wyzwań w branży logistycznej.
Nasze otwarte spotkanie w formule online będzie interaktywnym wydarzeniem nastawionym na dzielenie się wiedzą, aktywność i przestrzeń na dyskusję.
Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji
drogą elektroniczną od Instytutu Badań Edukacyjnych.
© 2024 Instytut Badań Edukacyjnych
Projekt realizowany przez Instytut Badań Edukacyjnych z dofinansowaniem z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego (FERS).