O ZSK na lubelskich Targach Pracy i Targach Edukacyjnych

W dniach 14–15 marca przy ulicy Dworcowej 19 w Lublinie odbędą Targi Edukacyjne. 15 marca 2019 roku, w tym samym miejscu, rozpoczną się lubelskie Targi Pracy. Instytut Badań Edukacyjnych jest jednym z partnerów tegorocznych edycji obu wydarzeń i pojawi się na targach z własnym stoiskiem informacyjnym poświęconym Zintegrowanemu Systemowi Kwalifikacji. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Targi Pracy

To już kolejna edycja Targów Pracy w Lublinie, największej tego typu imprezy w województwie, organizowanej od 2005 roku przez firmę Targi Lublin S.A. oraz Wojewódzki Urząd Pracy. Targi gromadzą w jednym miejscu szeroki przekrój podmiotów związanych z rynkiem pracy: pracodawców, biura karier, hufce pracy, agencje zatrudnienia, instytucje szkoleniowe, a także osoby poszukujące pracy, które są zainteresowane rozwijaniem swoich kompetencji. Swoją obecność zapowiedziało już kilkudziesięciu wystawców – między innymi przedstawicieli branży marketingowej, farmaceutycznej, informatycznej, gastronomicznej, turystycznej i kosmetycznej. Przewidywana liczba gości to ponad 8 tysięcy osób.

Targi Edukacyjne

Firma Targi Lublin S.A. odpowiada również za organizację lubelskich Targów Edukacyjnych, największego wydarzenia o tym charakterze w całej wschodniej Polsce. Przez dwa dni hala targowa będzie miejscem prezentacji szerokiej oferty edukacyjnej, która wesprze młodych ludzi w procesie podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Poprzednia edycja wydarzenia przyciągnęła ponad 13 000 zwiedzających –- głównie maturzystów i gimnazjalistów – oraz ponad 100 wystawców, wśród których znalazły się m.in. publiczne i prywatne licea ogólnokształcące, technika, szkoły zawodowe oraz uczelnie wyższe.

Kwalifikacje na lubelskim rynku pracy

Jako partner Targów i jeden z wystawców Instytut Badań Edukacyjnych zorganizuje i poprowadzi strefę informacyjną, w której goście obu imprez będą mogli zapoznać się z zagadnieniami związanymi z funkcjonowaniem kwalifikacji na rynku pracy i z możliwością ich oficjalnego potwierdzania. Doradcy regionalni IBE przeprowadzą dla zainteresowanych osób konsultacje według metodologii FRIS, a także konsultacje dotyczące Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Targi Pracy odbędą się 15 marca 2019 roku w Lublinie przy ulicy Dworcowej 19. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się ze stroną Targów pod adresem:

www.praca.targi.lublin.pl/

Targi Edukacyjne odbędą się pod tym samym adresem w dniach 14–15 marca. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: https://edukacja.targi.lublin.pl/aktualnosci

www.edukacja.targi.lublin.pl/aktualnosci