ZSK na Targach EduSalon w Rzeszowie

Instytut Badań Edukacyjnych wystąpi w roli wystawcy na XIV Podkarpackich Targach Edukacyjnych EduSalon oraz XI Europejskich Targach Pracy, które odbędą się w dniach 5–6 marca w Jasionce pod Rzeszowem. W trakcie targów planuje się również organizację briefingu prasowego oraz wykładu poświęconego Zintegrowanemu Systemowi Kwalifikacji.

W Podkarpackich Targach Edukacyjnych udział weźmie blisko 100 wystawców z całej Polski oraz z zagranicy – m.in. z Anglii, Danii i Holandii. Obecność na targach zapowiedziały już liczne szkoły policealne, doradcy zawodowi, a także uczelnie wyższe, zarówno publiczne jak i prywatne. Wydarzeniu towarzyszyć będą liczne imprezy i atrakcje, takie jak kiermasz starych książek czy darmowe porady psychologów.

Rynek pracy dla młodych

Równolegle z Targami EduSalon odbędą się również XI Europejskie Targi Pracy WorkExpo współorganizowane z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie. Połączenie tych dwóch wydarzeń stwarza doskonałą okazję do zaprezentowania możliwości na rynku pracy uczniom szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego, którzy zastanawiają się nad swoją ścieżką kariery. Na targach pojawią się oferty pracy m.in. z branży motoryzacyjnej, informatycznej i logistycznej. Oprócz bezpośredniego kontaktu z pracodawcami, zwiedzający będą mieli również okazję wziąć udział w różnych warsztatach, treningach czy konsultacjach dotyczących  rynku pracy oraz sposobów poszukiwania zatrudnienia.

ZSK – nowe podejście do edukacji i rynku pracy

W trakcie targów doradcy regionalni IBE poprowadzą wykład otwarty pod tytułem “Zintegrowany System Kwalifikacji – nowe podejście do edukacji, kwalifikacji i rynku pracy”. Wykład będzie częścią organizowanej przez Kuratorium Oświaty prezentacji o zmianach w szkolnictwie zawodowym, skierowanej do dyrektorów szkół, nauczycieli, doradców zawodowych, pracodawców, uczniów i rodziców. Wszyscy zwiedzający będą mogli zapoznać się  z informacjami i materiałami na temat ZSK również we wspólnym punkcie informacyjnym Kuratorium i Instytutu Badań Edukacyjnych. Dodatkowo, przy okazji wydarzenia, planowany jest także briefing prasowy na temat  ZSK. Więcej szczegółów już wkrótce.

Targi odbędą się 5–6 marca w G2A ARENA Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce pod Rzeszowem. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zapraszamy!

Zachęcamy również do zapoznania się z pełną ofertą targów dostępną na stronie www.edukacja.targirzeszowskie.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn