Kwalifikacja barmańska już w ZSK!

W dniu 29 marca 2019 roku Zintegrowany System Kwalifikacji powiększył się o kolejną kwalifikację spoza systemów oświaty i szkolnictwa wyższego - "Serwis napojów mieszanych i alkoholi". To doskonała wiadomość dla wszystkich planujących karierę w branży gastronomicznej!

Osoba posiadająca kwalifikację “Serwis napojów mieszanych i alkoholi” przyrządza mieszane napoje alkoholowe oraz bezalkoholowe według gotowych receptur oraz tworząc autorskie receptury. Jednym słowem, zdobycie certyfikatu potwierdzającego uzyskanie tej kwalifikacji poświadcza więc o kompetencjach barmańskich jego posiadacza, co ułatwi mu znalezienie zatrudnienia zarówno w barach, pubach i restauracjach, jak i hotelach lub kasynach.

Instytucją certyfikującą kwalifikację zostało “Centrum Szkolenia Barmanów, Jerzy Czapla”, a funkcję podmiotu zewnętrznego zapewniania jakości pełnić będzie “Wielkopolska Akademia Nauki i Rozwoju”.

Więcej informacji w Zintegrowanym Rejestrze Kwalifikacji:

www.rejestr.kwalifikacje.gov.pl