IBE na Małopolskim Festiwalu Zawodów

Od 21 do 23 marca w krakowskiej hali EXPO trwał Festiwal Zawodów, na którym ponad 80 małopolskich szkół zaprezentowało swoje oferty uczniom ostatnich klas szkół podstawowych oraz gimnazjów. Na imprezie obecny był także Instytut Badań Edukacyjnych ze stoiskiem poświęconym Zintegrowanemu Systemowi Kwalifikacji.

Była to już siódma edycja festiwalu. Impreza zawsze odbywa się wiosną, kiedy uczniowie podejmują decyzję o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. W tym roku wydarzenie cieszyło się wśród nich ogromnym zainteresowaniem. Frekwencja wyjątkowo dopisała – na Festiwalu zjawiło się bowiem ponad 30 000 osób. Uczniowie i ich rodzice mogli odwiedzić
aż 140 stoisk branżowych, zapoznać się z ofertami szkół i porozmawiać z doradcami zawodowymi.

O ZSK dla młodzieży

Jednym z uczestników wydarzenia był również Instytut Badań Edukacyjnych. Doradcy regionalni IBE obsługiwali punkt informacyjny, w którym uczniowie mogli dowiedzieć się więcej o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji w kontekście wchodzenia na rynek pracy i zdobywania kwalifikacji zawodowych.  Na stoisku można było także zapisać się na prowadzone przez IBE seminaria dla szkolnych doradców zawodowych, zapoznać się z broszurami informacyjnymi, ułożyć puzzle albo zagrać w grę.