ZSK na posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Koordynacji ds. kształcenia i szkolenia zawodowego oraz uczenia się przez całe życie

14 - 15 marca w Jesionce odbyło się IV posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Koordynacji (WZK) ds. kształcenia i szkolenia zawodowego oraz uczenia się przez całe życie w woj. lubuskim.
ludzkie dłonie trzymające karteczki z narysowanymi żarówkami - wyobrażenie idei
[ilustracja: Canva]

Podczas spotkania, ekspert ZSK ds. współpracy z środowiskami branżowymi, Agnieszka Demichowicz, jako członek WZK, opowiedziała pozostałym uczestnikom spotkania o zmianach w Ustawie o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji. Zwróciła szczególną uwagę na kwalifikacje wolnorynkowe oraz sektorowe.

Podczas posiedzenia zostały  zaprezentowane działania zrealizowanych w ramach projektu pt. „Umiejętności tworzą możliwości” oraz działania planowane do realizacji w najbliższym czasie przez Lidera projektu oraz Partnerów: Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze, Uniwersytet Zielonogórski, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze.

Nie zabrakło prac warsztatowych, służących opracowaniu mechanizmów monitorowania i koordynacji uczenia się przez całe życie w województwie lubuskim zgodnie z obszarami i tematami określonymi w ZSU2030.

Dziękujemy za zaproszenie do uczestniczenia w kolejnym już posiedzeniu WZK w woj. lubuskim.

#FunduszeUE