Zapraszamy do Siedlec na konferencję „Trendy, innowacje i wyzwania w branży elektroenergetycznej w regionie mazowieckim”

słup wysokiego napięcia na tle rozświetlonego miasta i wykresu wzrostowego
Już 29. października spotkamy się na Mazowszu, żeby porozmawiać o sprawach ważnych dla branży elektroenergetycznej: najnowszych trendach, zrównoważonym rozwoju, aktualnych wyzwaniach, kwalifikacjach i kompetencjach, możliwościach wsparcia oferowanego przez IBE dla pracodawców i przedsiębiorców.

W ramach wydarzenia zaplanowano wystąpienia ekspertów i panel dyskusyjny. Nie zabraknie też okazji do networkingu.

Szczegółowy program i link do zapisów: na stronie wydarzenia.

O czym jeszcze porozmawiamy?

• o uczeniu się przez całe życie i o tym, dlaczego to takie ważne;
  • o roli Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w uczeniu się przez całe życie;
  • o sektorowych ramach kwalifikacji jako narzędziach do zarządzania kompetencjami z uwzględnieniem specyfiki danej branży;
  • o współczesnym rynku pracy: pracodawcach – pracownikach – kompetencjach;
  • o reskillingu i upskillingu w zarządzaniu rozwojem i karierą zawodową oraz o tym, jaka jest rola doradcy zawodowego w procesie zmiany;
  • o kształceniu zawodowym w praktyce szkolnej – o problemach i wyzwaniach;
  • o budownictwie elektroenergetycznym – o szansach i zagrożeniach;
  • o wyzwaniach związanych z modernizacją oświetlenia ulicznego;
  • o sieci trakcyjnej – o zapotrzebowaniu, warunkach pracy, perspektywach;
  • o transformacji energetycznej i o tym, jak przeprowadzić ją w Polsce;
  • o rynku pracy w branży elektroenergetycznej z perspektywy pracodawcy – o szansach i wyzwaniach.

Podczas panelu dyskusyjnego poszukamy też optymalnych rozwiązań dot. współpracy edukacji i biznesu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji wszystkich zainteresowanych powyższą tematyką, a w szczególności:

• profesjonalistów z branży elektroenergetycznej;
  • pracodawców, pracowników działu HR, instytucji otoczenia biznesu oraz członków Sektorowych Rad ds. Kompetencji;
  • przedstawicieli oświaty, szkół wyższych, instytucji szkoleniowych;
  • przedstawicieli instytucji i organizacji związanych z rynkiem pracy, publicznych służb zatrudnienia oraz podmiotów kształtujących i realizujących polityki publiczne w zakresie edukacji.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Więcej informacji, w tym szczegółowy program i link do zapisów, znajduje się na stronie wydarzenia.

Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie w ramach projektu „Wspieranie dalszego rozwoju Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w Polsce” organizuje cykl 9 regionalnych konferencji pod hasłem „Branża – wczoraj, dziś i jutro”, których celem jest przekazanie aktualnej wiedzy na temat najnowszych trendów, innowacji i rozwoju w danej branży. Konferencje są platformą do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie wdrażania rozwiązań dostępnych w ramach Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, a także stają się okazją do nawiązania współpracy pomiędzy podmiotami z danej branży.

Więcej o cyklu konferencji: https://kwalifikacje.edu.pl/branza-wczoraj-dzis-i-jutro/

#FunduszeUE