Wojewódzka konferencja doradców zawodowych “Relacje między rynkiem pracy a zadaniami szkoły”

Instytut Badań Edukacyjnych został patronem spotkania w Toruniu poświęconego promowaniu szkolnictwa branżowego wśród nauczycieli, doradców zawodowych oraz pracowników jednostek samorządu terytorialnego.

Kujawsko-Pomorski Kuratorium Oświaty oraz Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna organizują Wojewódzką Konferencję Doradców Zawodowych „Relacje między rynkiem pracy a zadaniami szkoły”. Odbędzie się ona w dniu 19 września 2022 r. o godz. 9.00 w Hotelu Filmar w Toruniu.

Pobierz program konferencji

Instytut Badań Edukacyjnych, który objął wydarzenie patronatem, szczególnie zaprasza na konferencję z uwagi na zagadnienie związane z Zintegrowanym Systemem Kwalifikacji. Podczas spotkania odbędzie się wykład prowadzony przez Regionalną Liderkę ds. ZSK i upowszechniania LLL – Marzannę Bogacką. Wygłosi prelekcję pt: “Kwalifikacje rynkowe w ZSK jako dodatkowy atut absolwentów szkół branżowych i technicznych na rynku pracy”. Podczas konferencji będzie można również zapoznać się z materiałami, które znajdą się na stoisku ZSK.

Celem konferencji jest:

• Podkreślenie znaczenia poznawania własnych zainteresowań i predyspozycji zawodowych;
  • Promowanie szkolnictwa branżowego wśród nauczycieli – doradców zawodowych i pracowników jednostek samorządu terytorialnego;
  • Poszerzenie wiedzy na temat dynamicznie zmieniającego się rynku pracy;
  • Korelacja kształcenia z potrzebami rynku pracy;
  • Promowanie uczenia się przez całe życie.

Konferencja jest elementem realizacji kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023:

• Doskonalenie systemu kształcenia zawodowego we współpracy z pracodawcami – wdrażanie Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030.
  • Wsparcie nauczycieli i innych członków społeczności szkolnych w rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych uczniów, w szczególności z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.

ZSK w regionach – dowiedz się więcej