Startuje konferencja EduLab “O uczeniu się przez całe życie i zdobywaniu kompetencji zawodowych przez doświadczenie”

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, Instytut Badań Edukacyjnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie zapraszają do udziału w konferencji online.

W świecie dynamicznych zmian oraz rozwoju technologii, powiedzenie „człowiek uczy się przez całe życie” staje się koniecznością rynku pracy. Ci, którzy nie będą elastycznie i bardziej otwarcie podchodzić do pozyskiwania nowych swoich kompetencji, mogą mieć duże trudności z odnalezieniem się na rynku pracy. Ci natomiast, którzy będą nastawieni na rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji, zwiększą swoje szanse na zatrudnienie w przyszłości.

Uczenie się przez całe życie oraz nauka przez doświadczenie są również podstawą efektywnej strategii biznesowej. Jednak tak skomplikowany model biznesowy wymaga wyspecjalizowanego wsparcia i współpracy wszystkich zaangażowanych stron: pracodawców, pracowników, jednostek edukacji formalnej i pozaformalnej, a także instytucji odpowiedzialnych za kształcenie oraz jego finansowanie.

Instytut Badań Edukacyjnych na konferencji EduLab

Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszamy do udziału w konferencji EduLab “O uczeniu się przez całe życie i zdobywaniu kompetencji zawodowych przez doświadczenie”. Odbędzie się ona online 20 września. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja uczestników.

Program, lista prelegentów oraz rejestracja dostępne są tutaj.

W konferencji wezmą udział eksperci i badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Instytutu Badań Edukacyjnych oraz małopolscy przedsiębiorcy, specjaliści oraz badacze.

Ze strony IBE udział w konferencji wezmą:

  • Ireneusz Baranowski, Zastępca Dyrektora IBE ds. ZSK
  • dr Wojciech Gola, członek rady naukowej i ekspert merytoryczny
  • Michał Nowakowski, lider projektu ZSK4
  • dr Marta Petelewicz, socjolożka, ekspertka ds. badań i analiz
  • dr Julita Pieńkosz, ekspertka ds. badań i analiz, autorka publikacji socjologicznych
  • Joanna Stankowska, socjolożka, badaczka, ekspertka kluczowa ZSK

Odznaka+ w Polsce. Dowiedz się, jak to działa

Facebook
Twitter
LinkedIn

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

czerwiec 2024

filtruj wydarzenia

Brak wydarzeń