O ZSK na konferencji online “Między szkołą a rynkiem pracy”

18 maja odbędzie się ogólnopolska konferencja online “Między szkołą a rynkiem pracy”. Jednym z prelegentów będzie ekspert IBE ds. Zintegrowany Systemu Kwalifikacji, Sławomir Szymczak, który opowie o responsywności kwalifikacji rynkowych w kontekście potrzeb rynku pracy.

Organizatorem konferencji jest sieć Centrów Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego. Na konferencji poruszane będą m.in. takie kwestie, jak wychowanie ukierunkowane na kompetencje, debiut na rynku pracy pokolenia Y, oraz czynniki wspierające proces tranzycji uczniów szkół zawodowych na rynek pracy. Jak podkreślają organizatorzy, głównym celem konferencji jest pokazanie wagi przygotowania młodzieży do postawienia pierwszych kroków zawodowych oraz integracja środowiska edukacyjnego i gospodarczego.

Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, kuratoriów oświaty, dyrektorów szkół, doradców zawodowych, pedagogów, nauczycieli, edukatorów, trenerów oraz pracowników instytucji związanych z edukacją i rynkiem pracy z terenu całej Polski. Każdy z uczestników otrzyma nagranie z konferencji oraz materiały uzupełniające wraz z zaświadczeniem udziału. Dodatkowo, każdy z nich otrzyma również darmowy dostęp do wybranego przez siebie szkolenia online z oferty Akademia Webinaru.

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz formularz rejestracyjny znajdziecie na