O kwalifikacjach na Europejskim Kongresie Samorządów

W dniach 8-9 kwietnia w Krakowie odbył się V Europejski Kongres Samorządów – “Samorząd – razem dla przyszłości”. W gronie znanych polityków i samorządowców dyskutowano m.in. o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji.

Kongres Samorządów to organizowana przez Instytut Studiów Wschodnich platforma wymiany poglądów oraz miejsce spotkań samorządowców. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 2000 osób – samorządowców, przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu, kultury, organizacji pozarządowych, a także mediów z wielu krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Wśród gości Kongresu znaleźli się m.in. wicepremier Beata Szydło, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński oraz prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

ZSK dla samorządów

Na program kongresu składało się siedem ścieżek tematycznych, obejmujących ponad 80 różnych wydarzeń: bloków programowych, raportów, paneli, warsztatów, wykładów oraz prezentacji. Dyskutowano m.in. o oporze społecznym wobec niektórych inwestycji samorządowych, relacjach między państwem i samorządem, finansowaniu zadań gmin i powiatów, międzynarodowej współpracy regionów oraz o rozwoju lokalnych rynków pracy.

W ramach bloku tematycznego poświęconego edukacji i rynkowi pracy w regionach Natalia Kopeć-Panek z Instytutu Badań Edukacyjnych przedstawiła prezentację pod tytułem “Zintegrowany System Kwalifikacji – most łączący edukację i rynek pracy”. O ZSK uczestnicy Kongresu mogli dowiedzieć się również w prowadzonym przez IBE punkcie informacyjnym.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z Kongresu! 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn