Nowe technologie przepustką do świata ZSK

Nowe możliwości, które otworzyły się dzięki powszechnej pracy z domu, pobudziły w Polakach chęć do poważnych zmian. Może się to okazać bardzo proste do zrealizowania, zwłaszcza, że istnieje w Polsce system, który znacznie ułatwia ten krok.

Zintegrowany System Kwalifikacji jest odpowiedzią na zmiany, które zachodzą na rynku, w gospodarce i podejściu ludzi do edukacji. Podstawą systemu jest to, co potrafimy, jakie mamy umiejętności i kompetencje, a nie to, gdzie się tego wszystkiego nauczyliśmy.

Jak to działa? W bardzo prosty sposób. W ZSK można przekuć swoje umiejętności w wiarygodny certyfikat. Wystarczy sprawdzić wymogi, podejść do egzaminu, a potem dostać dokument uznawany w Polsce i za granicą.

Rób, to co lubisz i zarabiaj na tym

W stale rozbudowywanej ofercie są ciekawe certyfikaty z tworzenia grafik lub stron internetowych, programowania druku 3D, czy content marketing. Jak to zrobić?

Wyjaśnimy to na przykładzie. Jesteś samoukiem, który najpierw ogrywał wszystkich w Fifę, potem sam kompletował sprzęt komputerowy, w końcu sam nauczył się programowania buszując po forach, czy oglądając tutoriale na YouTube. Do tego ogarniasz HTML, CSS i JavaScript, wiesz co to hosting, a konfiguracja serwera to dla ciebie drobnostka.

Wchodzisz na stronę Rejestru Kwalifikacji i sprawdzasz kwalifikacje. Możesz je pogrupować według odpowiedniej branży, albo wpisując słowa kluczowa. Okazuje się, że jest kilka ciekawych możliwości:

Każda z tych kwalifikacji jest dokładnie opisana. Możesz sprawdzić, jakie do kogo jest skierowana, co trzeba umieć, jakie są szanse na pracę, albo na ile lat wydawany jest certyfikat. Sprawdzisz tam również, jak potwierdza się umiejętności, czyli przechodzi walidację. Może to być tylko portfolio, ale najczęściej jest to test teoretyczny lub praktyczny.

Kiedy już wybrałeś kwalifikację, zgłaszasz się do odpowiedniej Instytucji Certyfikującej, podchodzisz do egzaminu, dokonujesz opłaty i… dostajesz certyfikat, który jest uznawany w Polsce i Unii Europejskiej.

Znajdź kwalifikację i zdobądź certyfikat

Jeśli jednak nie chcesz pracować z home office, to możesz sprawdzić kwalifikacje pilota imprez turystycznych, obsługi biura, montażu stolarki, przygotowywania sushi czy też lakierowania samochodów.

Wszystko zależy bowiem od zainteresowań, elastyczności i zdolności przystosowania się do nowych okoliczności. Zintegrowany System Kwalifikacji może w tym Polakom bardzo pomóc.

.

 

 

 

 

 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn