Nauczanie zdalne już w ZSK. Pojawiła się nowa kwalifikacja edukacyjna

W Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji pojawiła się nowa kwalifikacja związana z edukacją w trybie zdalnym.

Nauczanie zdalne to kluczowa umiejętność w obecnych czasach. Z uwagi na pandemię COVID-19 wiele kursów, szkoleń oraz konferencji odbywa się online. Aby wspomóc pracę osób z trybu nauczania zdalnego do ZSK trafiła właśnie odpowiednia kwalifikacja.

Minister Edukacji i Nauki włączył właśnie do systemu kwalifikację rynkową o pełnej nazwie “Nauczanie z wykorzystaniem narzędzi do nauczania zdalnego“. Odpowiada ona 5 poziomowi Polskiej Ramy Kwalifikacji, a zdobycie kwalifikacji kończy uzyskanie certyfikatu. 

Nauczanie zdalne w ZSK. Co trzeba umieć?

Osoba posiadająca kwalifikację wykorzystuje wiedzę na temat specyfiki nauczania zdalnego do samodzielnego planowania i realizacji kursów spełniających założone cele dydaktyczne. Dotyczy to zarówno zaplanowania kursu, efektywnego wykorzystania dostępnych na platformie narzędzi, jak i prawidłowego zarządzania kursem.

Ponadto, taka osoba potrafi dobrze komunikować się z uczestnikami kursu, motywować ich do działania oraz efektywnie sprawdza poziom opanowania poszczególnych treści.

Kwalifikacje w ZSK – zobacz nagranie o ZSK

Aby uzyskać kwalifikację nauczania zdalnego należy spełnić kilka ważnych kryteriów. Więcej informacji na temat walidacji oraz możliwości uzyskania certyfikatu można znaleźć tutaj

Czym jest ZSK? To rozwiązanie mające na celu opisanie, uporządkowanie i zebranie różnych kwalifikacji w jednym rejestrze. Jest ważne narzędziem polityki uczenia się przez całe życie. Jak skorzystać z systemu? Potrzebne informacje można znaleźć na stronie kwalifikacje.edu.pl.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn