Montuj meble z Zintegrowanym Systemem Kwalifikacji!

Do ZSK trafiła nowa kwalifikacja, która jest ściśle powiązana ze rozwijającym się rynkiem nieruchomości i branżą budowlaną. Każdy będzie mógł zdobyć certyfikat kwalifikacji "Montowanie mebli i zabudów na wymiar".

Rynek meblarski to jedna z najdynamiczniej rozwijających się branż w Polsce. Spory udział mają w niej meble wbudowane, czyli przygotowywane “na wymiar”. Popyt na nie jest coraz większy, a sprzedaż rośnie w dość szybkim tempie. 

Dlatego rośnie zapotrzebowanie na pracowników, którzy potrafią zaprojektować, a potem zmontować meble. Poszukiwane są osoby na niemal wszystkich szczeblach: od pracowników fizycznych poprzez projektantów, a kończąc na managerach. Z badani KPMG wynika, że 6 na 10 spółek meblarskich, wskazuje, iż brak rąk do pracy to obecnie jedna z najważniejszych przeszkód stojących na drodze rozwoju branży.   

Kwalifikacja “Montowanie mebli i zabudów na wymiar” to idealna odpowiedź na potrzebę rynku meblarskiego w Polsce. Do ZSK trafiła kwalifikacja, która może być pomocna dla specjalistów posiadających umiejętności w zakresie montowania mebli wbudowanych. 

Montowanie mebli i zabudów na wymiar – co trzeba umieć?

Osoba, która posiada kwalifikację “Montaż mebli i zabudów na wymiar” potrafi przeprowadzić niezbędne pomiary, przygotować listę potrzebnych materiałów, sporządzić kosztorys oraz przygotować kompleksową ofertę dla klienta. Dodatkowo, umie ustalić precyzyjny harmonogram prac oraz dobrać odpowiednie elementy montażowe.

Przeprowadza również weryfikację, co do zgodności dostarczonych komponentów z zamówieniem, dobiera odpowiednie narzędzia i planuje kolejne etapy montażu. Wykonuje montaż mebli i zabudów na wymiar, a także dokładnie ocenia, czy rezultat montażu jest zgodny z oczekiwaniami klienta. 

Dla zainteresowanych kwalifikacją “Montowanie mebli i zabudów na wymiar”

Kwalifikacja skierowana jest do uczniów i absolwentów szkół branżowych, techników oraz szkół policealnych oraz osób zainteresowanych poszerzeniem swoich kompetencji związanych z usługami w branży meblarskiej. Każdy, kto zdobędzie certyfikat “Montowania mebli i zabudów na wymiar”, ma szansę zatrudnić się firmie zajmującej się wytwarzaniem i montowaniem mebli “na wymiar”. Po zdobyciu doświadczenia może również założyć własną działalność gospodarczą.

Autor: Maksymilian Krupa

Mapa kwalifikacji ZSK. Wybierz branżę i zdobądź certyfikat

 

Facebook
Twitter
LinkedIn