Mistrzostwa Mechaników 2021. IBE patronem motoryzacyjnych zmagań

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbył się spektakularny finał Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Podczas Poznań Game Arena wyłoniono młodych Mistrzów z branży motoryzacyjnej.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to wydarzenie, które ma promować edukację w branży motoryzacyjnej oraz rolniczej. W tym roku finał odbywał się dość nietypowo, gdyż podczas targów gier komputerowych i rozrywki multimedialnej Poznań Game Arena 2021. Instytut Badań Edukacyjnych był jednym z patronów wydarzenia.

Uczestnicy Mistrzostw Mechaników starli się w pięciu kategoriach: Młody Mechanik, Młody Mechanik Maszyn Rolniczych, Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych, Elektromobilni oraz Mechanik Zawodowy.

Nie zapominamy także o kategorii Młody Lakiernik, którego finał odbył się we wrześniu w centrum PPG. Wyniki Mistrzostw Mechaników 2021 dostępne są tutaj

Kwalifikacje branży moto. ZSK stawia na innowacje

IBE oraz Zintegrowany System Kwalifikacji od lat wspierają branżę motoryzacyjną. W ramach działań powstała Sektorowa Rama Kwalifikacji dla Motoryzacji, którą można wykorzystać do tworzenia programów edukacyjnych w tym sektorze oraz do kształcenia formalnego i pozaformalnego. 

Przykładowo, może być pomocna do weryfikacji i walidacji kompetencji związanych z określonymi zadaniami pracowniczymi lub stanowiskami pracy. W działach HR – do określania jasnych wymagań, jakie należy spełniać na poszczególnych stanowiskach. Ale także jako wsparcie procesu samodzielnego uczenia się pracowników sektora, będących na różnych etapach kariery zawodowej.

Ponadto, ZSK aktywnie wpisuje się w działanie kwalifikacji rynkowych w branży motoryzacyjnej. Ostatnio do systemu włączono kwalifikacje związane z sektorem lakierniczym.

IBE wsparł również przygotowanie opisu ważnej kwalifikacji – “Diagnozowanie i naprawa pojazdów elektrycznych i hybrydowych”.

Mistrzostwa Mechaników 2021. Zobacz finał!

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

kwiecień 2024

filtruj wydarzenia

Brak wydarzeń