Metoda Marii Montessori. Praca z dzieckiem jako kwalifikacja ZSK

Można już zdobywać certyfikat potwierdzający uzyskanie kwalifikacji "Praca z dzieckiem metodą Marii Montessori". Wyjaśniamy, co trzeba zrobić, aby zdobyć taki dokument.

Metoda Montessori to innowacyjny system edukacyjny stworzony przez włoską lekarkę Marię Montessori. Pomaga on we wszechstronnym rozwoju dziecka i spory nacisk na doświadczenie. Metoda Montessori zakłada, że młodzi uczą się najefektywniej w sytuacji, kiedy zajmuje się problematyką, która go w danym momencie interesuje.

Ważnym założeniem metody jest fakt, że wszystkie dzieci są ciekawe świata, mają swoje zainteresowania oraz pasje. Uczą się przez interakcję, a grupy są wymieszane wiekowo. Nauczyciel podąża za zainteresowaniami i pasjami uczniów, a potem rozwija je. Dzieci pracujące Metodą Montessori uczą się samodzielności, dociekliwości, wzajemnie inspirują się do pracy, uczą się pracy ze źródłami, rozwijają swoje zainteresowania i talenty.

Metoda Montessorii – jak zdobyć certyfikat?

Pedagogika Marii Montessorii cieszy się dużym powodzeniem wśród nauczycieli. Dlatego szkoły poszukujące osób do pracy są zainteresowane precyzyjnymi umiejętnościami i doświadczeniem pracownika. Dlatego do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji trafiła odpowiednia kwalifikacja i od niedawna można uzyskać certyfikat potwierdzający jej nadanie.

Instytucją Certyfikującą została Fundacja Królowej Świętej Jadwigi, natomiast PZZJ – Butra Consulting Andrzej Butra. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o uzyskaniu certyfikatu w ramach ZSK przeczytaj naszą instrukcję.

Więcej informacji na temat kwalifikacji “Praca z dzieckiem metodą Marii Montessori” znajdziesz tutaj.

Certyfikaty i kwalifikacje ZSK. Zobacz mapkę

Facebook
Twitter
LinkedIn