Kwalifikacje z branży beauty

paznokcie z french manicure
Rynek beauty rośnie dynamicznie, a próg wejścia w wielu przypadkach jest stosunkowo niski. Dodatkowo - dbanie o siebie to czysta przyjemność, a wiedzę i umiejętności zdobyte na sobie i najbliższym otoczeniu można - po uzyskaniu odpowiednich certyfikatów - wykorzystać w ramach rozwoju ścieżki zawodowej. Dlatego być może warto spróbować znaleźć swoje miejsce w tym segmencie.

Szczególnie, że pasja, która jest jednocześnie pracą zawodową, jest marzeniem wielu z nas. Każdy chciałby realizować hobby i jednocześnie na tym zarabiać. Wciąż pokutuje przekonanie, że pracę wykonuje się w wyuczonym zawodzie. Jednak – nie musi tak być!

W Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji dostępne są atrakcyjne kwalifikacje związane z branżą beauty. Można je wyszukać w Zintegrowanym Rejestrze Kwalifikacji. Każda kwalifikacja jest tam dokładnie opisana. Podane jest wszystko, co powinna wiedzieć i umieć osoba, która chciałaby mieć taką kwalifikację. Jeśli taką wiedzę i umiejętności posiada (niezależnie od tego, w jaki sposób je zdobyła), może zdobyć certyfikat.

Kwalifikacje wolnorynkowe:

  • stylizacja brwi
    Osoba posiadająca kwalifikację rynkową “Stylizacja brwi” wykonuje usługę stylizacji brwi za pomocą różnych metod. Rozpoznaje potrzeby klienta, dobiera kształt i kolor brwi do cech indywidualnych klienta oraz identyfikuje przeciwwskazania do wykonania usługi. Przekazuje też klientowi informacje z zakresu pielęgnacji brwi.
  • wykonywanie usług barberskich
    Oczywiście barber przede wszystkim potrafi strzyc włosy i brodę. Umie także golić, stylizować fryzury i zarost. Rozpoznaje potrzeby klienta i dobiera usługi do danej osoby, w tym – proponuje produkty i preparaty do struktury, kondycji włosów czy zarostu twarzy klienta.
  • wykonywanie zabiegów przedłużania i stylizacji paznokci z elementami pielęgnacji dłoni i stóp
    Stylizacja paznokci to nie tylko wykonywanie manicure i pedicure z malowaniem i ozdabianiem paznokci. To także przedłużanie paznokci, wzmacnianie płytki, masaże dłoni i stóp oraz dobór odpowiednich kosmetyków.

Kwalifikacje rzemieślnicze:

Mapa kwalifikacji ZSK. Wybierz branżę i zdobądź certyfikat

#FunduszeUE

Facebook
Twitter
LinkedIn