Kwalifikacje sprzedażowe

ręce mężczyzny piszącego na laptopie; dodatkowo grafiki wykresów: słupki, linie, koła itp.
Dzień Handlowca to dobry moment, żeby przypomnieć, jakie kwalifikacje sprzedażowe dostępne są w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji.

Dzień Handlowca, obecnie obchodzony 2 lutego, to kontynuacja świętowanego jeszcze w czasach PRL Dnia Pracownika Handlu. Wówczas była to pierwsza niedziela po 29 stycznia. Ale jego korzenie sięgają okresu międzywojennego – w 1937 r. ustanowiono na 8 grudnia Dzień Kupca Polskiego. Obecnie jest to święto wszystkich, którzy w jakiś sposób związani są ze sprzedażą.

Zawodów związanych z handlem jest obecnie dużo. Jakie kwalifikacje przydają się podczas ich wykonywania najbardziej? Za wspólne dla wszystkich można uznać większość tzw. umiejętności miękkich, np. wysoka kultura osobista, samodzielność, kreatywność, pewność siebie, ale i otwartość na potrzeby innych, skłonność do szukania konsensusu. Umiejętności tzw. twarde będą różnić się w zależności od indywidualnie obranej ścieżki kariery i wybranej specjalizacji.

W Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji dostępne są następujące kwalifikacje sprzedażowe:

Przydatnym dla osób pracujących w zawodach związanych ze sprzedażą, zarówno dla pracodawców, jak i pracowników, narzędziem może też być Sektorowa Rama Kwalifikacji dla Handlu (SRKH).

Publikacja ta składa się z części prezentujących m.in.: strukturę ramy, rekomendacje dotyczące wdrożenia i wykorzystywania SRKH w Polsce oraz słownik stosowanych pojęć.

>>>>> Sektorowa Rama Kwalifikacji dla Handlu (SRKH)

Załącznik do publikacji zawiera charakterystyki poziomów SRKH. Publikacja ta powstała w wyniku prac w ramach projektu opracowania SRKH przeprowadzonych przez konsorcjum Fundacji Przedsiębiorczości oraz Stowarzyszenia Forum Dialogu Gospodarczego na zlecenie Instytutu Badań Edukacyjnych.

Mapa kwalifikacji ZSK. Wybierz branżę i zdobądź certyfikat

#FunduszeUE

Facebook
Twitter
LinkedIn