Konferencja „Edukacja dla biznesu” promowała szkoły zawodowe, ponieważ rynek pracy czeka na ludzi z konkretnym zawodem. Rynek pracy zmienia się szybko i nieustannie, przez co szkoły zawodowe muszą reagować szybko, aby dostosować się do coraz to nowych warunków. O ofercie edukacyjnej i o rynku pracy mówili przedstawiciele podkarpackich szkół zawodowych i firm, które od wielu lat z tymi szkołami współpracują.
Na wydarzenie złożyły się dwa panele:
- I panel – edukacyjny (prezentujący atuty i zasoby wszystkich rzeszowskich szkół zawodowych w zakresie inteligentnych technologii);
- II panel – dyskusyjny (prezentujący oczekiwania pracodawców współpracujących ze szkołami w zakresie kształcenia zawodowego związanego z inteligentnymi technologiami w obszarach strategii Województwa Podkarpackiego).
W trakcie drugiego panelu dyskusyjnego, moderowanego przez Anetę Czarniecką, głównego eksperta ds. koordynacji wsparcia środowisk branżowych w regionach z Instytutu Badań Edukacyjnych, przedstawiciele władz samorządowych, jak również biznesu, zaprezentowali kierunki rozwoju gospodarczego w odniesieniu do inteligentnych technologii.
Celem konferencji była promocja szkolnictwa zawodowego w środowisku szkół podstawowych – jej dyrektorów, doradców zawodowych, a przede wszystkim uczniów. Prezentacja potencjału szkół zawodowych dla biznesu była doskonałą okazją do zweryfikowania procesu wdrażania innowacji w regionie i próbą wskazania kierunków rozwoju przyszłych kadr do podniesienia poziomu innowacyjności i konkurencyjności województwa, a tym samym rozwoju społeczno-gospodarczego Podkarpacia. W wydarzeniu udział wzięło ponad 200 uczestników będących na sali, natomiast spora rzesza mogła również śledzić spotkanie podczas relacji na żywo na kanale YouTube szkoły. Konferencja jest już kolejną inicjatywą wynikającą z długoletniej współpracy Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Rzeszowie z Instytutem Badań Edukacyjnych.
źródło zdjęć, banner, materiały: ZST Rzeszów