Konferencja Praca 4.0 “Przewidzieć jutro – rynek pracy w dobie niepewności”

Instytut Badań Edukacyjnych został patronem jednej z ważniejszych konferencji poświęconej rynkowi pracy. W wydarzeniu weźmie udział Michał Nowakowski, Lider projektu ZSK4 prowadzonego w IBE.

Konferencja PRACA 4.0 to coroczne spotkanie przedstawicieli biznesu, świata nauki, polityków, przedstawicieli administracji oraz praktyków. Eksperci rozmawiają o kluczowych zmianach i wyzwaniach na rynku pracy, o aktualnych inicjatywach w UE i w kraju, czy też o skutecznych rozwiązaniach dla osób zarządzających obszarem HR. To doskonała okazja do podjęcia dyskusji i wymiany poglądów pomiędzy uczestnikami.

Podczas konferencji odbędzie się cykl debat dotyczących kluczowych zmian i wyzwań na rynku pracy:

  • w jakim kierunku zmierza krajowy, ale także unijny rynek pracy?
  • szanse i wyzwania w integracji na rynku pracy obywateli Ukrainy oraz obywateli innych państw trzecich? Czy polski rynek jest konkurencyjny?
  • gdzie poszukiwać nowych kandydatów na rynku pracy (silver economy, migracja, osoby bierne zawodowo)?
  • jak technologie wspierają HR?
  • jak zapewnić efektywne podnoszenie kwalifikacji i umiejętności?
  • na jakie zmiany legislacyjne muszą się przygotować pracodawcy w 2023 roku, jak prawo pracy może wesprzeć przedsiębiorcę w nadchodzącym kryzysie?
  • wypalenie zawodowe a quiet quitting – jak dbać o dobrostan pracowników?
  • na co zwrócić uwagę w zarządzaniu różnorodnością w miejscu pracy?

W tegorocznej edycji Konferencji grono ekspertów podejmie dyskusję na temat: efektywnego pozyskiwania i utrzymywania pracowników, zarządzania różnorodnością w miejscu pracy, systemu nabywania kompetencji i kwalifikacji oraz nowych inicjatywach wdrażanych w Unii Europejskiej i w kraju.

Konferencja PRACA 4.0 odbędzie się w dniach 30 stycznia – 03 lutego w hotelu Novotel w Warszawie.

W debacie poświęconej kwalifikacjom i kompetencjom na rynku pracy, udział weźmie Michał Nowakowski, Lider Projektu ZSK4, Instytut Badań Edukacyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia, oraz rejestracją na konferencję. 

Facebook
Twitter
LinkedIn