Joga akademicka w ZSK. Co musisz wiedzieć o zdobyciu certyfikatu?

Chcesz zostać instruktorem jogi akademickiej i założyć własną szkołę? Żaden problem, możesz to zrobić z ZSK.

W Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji można już zdobywać certyfikaty wydawane pod opieką najważniejszych w Polsce związków sportowych. Na pierwszy rzut poleciały kwalifikacje trenera personalnego oraz prowadzenia zajęć z fitnessu. Potem kiteboarding oraz kwalifikacje dotyczące tenisa stołowego. Ale to nie koniec. W ZSK można również uzyskać kwalifikację dotyczącą jogi akademickiej.

Joga akademicka – co to jest?

Joga akademicka to taki systemem ćwiczeń fizycznych wykorzystujący techniki hatha jogi oraz relaksacji. Celem jogi akademickiej jest utrzymanie oraz poprawa zdrowia psychofizycznego człowieka. Metody wykorzystywane w jodze akademickiej są potwierdzone naukowo, w szczególności oparte są o naukę o rekreacji ruchowej. Wykorzystuje ćwiczenia ruchowe, ale nie ucieka od badań różnych tradycji jogi indyjskiej w oparciu o założenia nauki o kulturze fizycznej.

Joga akademicka – certyfikat w ZSK

Kwalifikacja Prowadzenie zajęć według systemu ćwiczeń jogi akademickiej uzyskała właśnie Instytucję Certyfikującą oraz PZZJ. Oznacza to, że można już zdobywać certyfikaty z jogi akademickiej.

Instytucją Certyfikującą został Toruński Związek Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej. Z kolei PZZJ to Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy

Podstawą ZSK jest prosta zasada: możesz potwierdzić to co umiesz, niezależnie od tego, gdzie się tego nauczyłeś. Czyli, jeśli jesteś trenerem – samoukiem, spędziłeś lata na siłowni, ćwiczyłeś pod okiem wysportowanych kolegów, a potem jeszcze szkoliłeś się z … Youtuba, to ZSK jest czymś dla Ciebie.