IV Wieczorny Bieg i Spacer o Puchar Białego Lwa – pod patronatem Instytutu Badań Edukacyjnych

24 czerwca 2023 r., w ZOO Borysew odbył się IV Wieczorny Bieg i Spacer o Puchar Białego Lwa. W niezwykłym wydarzeniu, które patronatem objął Instytut Badań Edukacyjnych, wzięło udział ponad 250 uczestników.

Wszyscy biorący udział otrzymali cyfrowe odznaki potwierdzające udział w wydarzeniu. Były one przyznawane w pięciu kategoriach: za bieg dla dzieci, bieg VIP, spacer na 2,5 km, bieg na 5 km oraz za wolontariat. Pośród uczestników byli, m. in.: Zbigniew Bródka, mistrz olimpijski na dystansie 1 500 metrów w Soczi (2014) oraz Agnieszka Domańska, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer (1994). Patronem biegu jest biały lew Sahim, którego podobizna znajduje się w logo ZOO. Atrakcją dnia było także nocne zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego.

Wieczorny Bieg i Spacer inaugurował zaplanowany na sezon wakacyjny cykl wydarzeń pod nazwą “Odznacz się w wakacje!”. To kolejne wydarzenie organizowane przez Akademię Sport i Rozwój, w którym wziął udział zespół Odznaki+, wydając odznaki dla uczestników wydarzeń sportowych.

Odznaka+ to pierwsza w Polsce aplikacja służąca do wydawania, zdobywania, przechowywania i udostępniania cyfrowych odznak oraz poświadczonych cyfrowo certyfikatów PDF. Powstała w oparciu o standard Open Badges, który stanowi gwarancję bezpieczeństwa i autentyczności wydawanych w nim cyfrowych odznak.

Z aplikacji będą mogli korzystać zarówno przedstawiciele różnego typu organizacji (szkół, uczelni, firm, stowarzyszeń itd.), jak i użytkownicy indywidualni, czyli każda osoba, która zechce poświadczyć swoje umiejętności i kompetencje i spełni określone kryteria przyznania danej cyfrowej odznaki.

Impreza odbyła się pod patronatem Instytutu Badań Edukacyjnych, Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi. Jej partnerami byli także: Fundacja PZU, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Łódzki Oddział NFZ (miasteczko zdrowia i dentobus), Termy Poddębice, Powiat Poddębicki. Organizatorem była Akademia Sport i Rozwój

Facebook
Twitter
LinkedIn