IV Forum Wymiany Doświadczeń


"Doradztwo zawodowe i edukacyjne wobec wyzwań edukacji i rynku pracy"

Prelegenci

Psycholog, doradca zawodowy, politolog o specjalności polityka społeczna, mediator sądowy, pracownik socjalny, szkoleniowiec 4Minds. Lider zadania w Instytucie Badań Edukacyjnych, główny specjalista w Wydziale Kształcenia Zawodowego i Doradztwa Zawodowego Ośrodka Rozwoju Edukacji, wiceprzewodnicząca Zarządu Głównego SDSiZ RP. Pasjonatka gier (RPG i planszowych), biegaczka 😉

Marta Koch-Kozioł

Marta Koch-Kozioł

Psycholożka, badaczka, trenerka umiejętności psychospołecznych, coach i psychoterapeutka poznawczo-behawioralna. W Instytucie Badań Edukacyjnych od lat zajmuje się zarówno badaniami społecznymi i edukacyjnymi, jak i projektami wdrożeniowymi w zakresie szeroko rozumianej tematyki uczenia się przez całe życie oraz sytuacji uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Obecnie kieruje projektem „Kariera bez barier”, który skierowany jest do szkół i służy wsparciu nauczycieli, doradców zawodowych i innych specjalistów z otoczenia uczniów ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi w przygotowaniu dzieci i młodzieży do ich przyszłej tranzycji na rynek pracy. Zajmuje się również zagadnieniem przemocy rówieśniczej w polskich szkołach i jest współtwórczynią systemu zapobiegania przemocy RESQL. Jest autorką licznych badań i publikacji z zakresu edukacji, ]między innymi na temat współpracy i komunikacji między szkołą a rodzicami uczniów.

Karolina Malinowska

Karolina Malinowska

Pracownik naukowy w Zakładzie Psychologii Pracy i Poradnictwa Zawodowego Instytutu Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie specjalizuje się w tematyce wspomagania rozwoju kariery. Jej zainteresowania badawcze związane są z problematyką zmiany organizacyjnej, poradnictwem kariery i jego kulturowymi uwarunkowaniami. W latach 1994 - 1996 – brała udział w tworzeniu programu specjalności psychologicznej “Doradztwo zawodowe” na Uniwersytecie Łódzkim na zlecenie Ministerstwa Pracy I Polityki Społecznej, British Council i Banku Światowego w ramach projektu TOR8. Obecnie w Instytucie Psychologii UŁ prowadzi wykłady i seminaria dotyczące problematyki psychologii biznesu, doradztwa zawodowego i psychometrii. Od 2001 współpracuje ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie, prowadząc zajęcia w ramach studiów podyplomowych „Job Coaching”. Jest trenerką umiejętności społecznych m. in. w zakresie komunikacji, przywództwa, budowania zespołów, motywowania, oceny kadry i rozwoju kariery i autorką książek „Kształtowanie relacji pracowniczych“, „Warsztat pracy europejskiego doradcy kariery zawodowej”, „Psychologiczne podstawy wyboru zawodu” „Metody pracy z grupą w poradnictwie zawodowym” „Człowiek w firmie – bez lęku i z ochotą”. Koordynowała projekty edukacyjne poświęcone doradztwu zawodowemu m. in. LINK - Career Services for Better Jobs i Family Career Compass - Efficient Career Guidance Approaches Supporting Parents in Guiding their Children’s Vocational Career. Odbyła staże w zagranicznych ośrodkach naukowych i akademickich takich jak Uniwersytet w Padwie, Uniwersytet Macedoński w Salonikach, University College i Trinity College w Dublinie. Była członkiem zespołów eksperckich opracowujących raporty m. in na rzecz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Europejskiej Fundacji Szkoleniowej (European Training Foundation) w Turynie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej oraz Polskiego Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP.

Anna Paszkowska-Rogacz zdj nr 2

Anna Paszkowska-Rogacz