IBE patronem konferencji “Efektywne doradztwo zawodowe i doradztwo kariery w obliczu współczesnego rynku pracy”

15 listopada br. w Poznaniu odbędzie się ogólnopolska konferencja "Efektywne doradztwo zawodowe i doradztwo kariery w obliczu wyzwań rynku pracy". Organizatorami wydarzenia są Dyrektorzy Centrów Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, Koninie, Lesznie, Pile i Poznaniu oraz Grupa OLX.

Konferencja jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez szkoły, doradców zawodowych oraz edukatorów w zakresie braku znajomości realnego rynku pracy, procesów rekrutacyjnych i polityki personalnej w firmach.

Tematy poruszone konferencji “Efektywne doradztwo zawodowe i doradztwo kariery w obliczu współczesnego rynku pracy” mają być odpowiedzią na takie zapotrzebowanie. Spotkanie odbędzie się 15 listopada w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu przy al. Niepodlełgości 34. Udział w konferencji jest bezpłatny, a szczegółowy program dostępny jest tutaj.

Podczas wydarzania poruszona zostanie problematyka:

• Jak skutecznie dotrzeć do młodego pokolenia?
  • Jak zmienia się system doradztwa zawodowego we współczesnym, zmieniającym się świecie?
  • Jak widzą kandydatów do pracy pracodawcy?
  • Jakich kompetencji oczekują dziś pracodawcy od  kandydatów?
  • Jak efektywnie prowadzić doradztwo w szkole?

Zgłoszenia na konferencję przyjmowane są do 10 listopada. Formularz zgłoszeniowy znajduje tutaj. Dla uczestników konferencji zostanie zorganizowany konkurs oraz będzie można przystąpić do sieci aktywnych edukatorów.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:

• Ministerstwo Edukacji i Nauki
  • Instytut Badań Edukacyjnych