IBE partnerem Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Tarnowie

Instytut Badań Edukacyjnych rozpoczął współpracę z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Tarnowie. Współpraca dotyczyć będzie wdrażania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w regionie małopolskim.

W ramach współpracy zaplanowano cykl seminariów “Zintegrowany System Kwalifikacji – narzędzie pracy doradcy zawodowego”. Prowadzone przez doradców regionalnych IBE seminaria dedykowane będą szkolnym doradcom zawodowym, pedagogom, nauczycielom ze szkół ponadgimnazjalnych oraz przedstawicielom wszystkich instytucji zainteresowanych wspieraniem rozwoju zawodowego młodych ludzi. 

Głównym celem seminariów będzie dostarczenie uczestnikom informacji na temat Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz pokazanie możliwości wykorzystania tego narzędzia w praktyce. Duży nacisk został położony na część warsztatową, podczas której uczestnicy dowiedzą się, jak wspierać młodych ludzi w przygotowaniu do uczestnictwa w rynku pracy, a także nauczą się opracowywać przykładowe scenariusze zajęć z młodzieżą, oparte na aktywnych metodach nauczania z wykorzystaniem wiedzy dotyczącej ZSK.

Seminaria planowane są w terminach: 27.11.2018, 28.01.2019 i 29.01.2019. Dodatkowo, we współpracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP, planowane jest seminarium dedykowane osobom mającym już podstawową wiedzę na temat ZSK.  Odbędzie się ono 5 marca 2019 roku.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn