IBE organizatorem seminariów poświęconych sztucznej inteligencji w edukacji

AI, przetwarzanie danych, uczenie maszynowe oraz nowe technologie w edukacji - to główne tematy spotkań organizowanych przez Instytut Badań Edukacyjnych. Najbliższe seminaria odbędą się w Warszawie oraz Poznaniu.

Eksperci IBE organizują cykl spotkań podczas których zaprezentowana zostanie nowa publikacja „Sztuczna inteligencja (AI) jako megatrend kształtujący edukację. Jak przygotowywać się na szanse i wyzwania społeczno-gospodarcze związane ze sztuczną inteligencją?”.

Raport przygotowany przez Instytut Badań Edukacyjnych jest próbą odpowiedzi na pytanie: jak edukacja powinna przygotować ludzi do użytkowania nowych technologii. W publikacji omówiono kluczowe obszary i przykłady zastosowania technologii opartych na przetwarzaniu danych, uczeniu maszynowym oraz sieciowaniu urządzeń i ludzi. Autorzy zaprezentowali rozważania w czterech obszernych częściach tematycznych: „Społeczeństwo i Państwo”, „Edukacja”, „Przemysł” oraz „Usługi”. 

 „AI jest wyzwaniem dla nowoczesnej edukacji” – przekonuje prof. dr hab. Jan Fazlagić z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz redaktor naukowy publikacji. Z tego powodu Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza na cykl seminariów poświęconych sztucznej inteligencji w edukacji. 

Seminaria informacyjne w Warszawie i Poznaniu

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 22 września br. w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Ogrodowa 58. Wezmą w nim udział dr hab. Robert T. Ptaszek, Dyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych, Agnieszka Marszałek, Liderka projektu ZRK2 oraz przedstawiciele Ministerstwa Edukacji i Nauki, ORE oraz Ministerstwa Cyfryzacji. Program seminarium dostępny w Warszawie jest tutaj. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zapisać się przez formularz rejestracyjny

Kolejne spotkanie – w Poznaniu – odbędzie się pod patronatem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (30 września br., Hotel Altus). Program seminarium dostępny tutaj. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zapisać się przez formularz rejestracyjny

Następne seminaria zorganizowane zostaną we Wrocławiu, Katowicach oraz Krakowie. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z raportem oraz porozmawiania z autorami publikacji i ekspertami IBE. Seminaria odbędą się w poniższych terminach:

  • Wrocław (24.10.2022) II Pobierz program
  • Katowice (24.11.2022)
  • Kraków (25.11.2022)
  • Warszawa (grudzień 2022)

Więcej informacji udzieli Lena Chotkiewicz (j.chotkiewicz@ibe.edu.pl).

Podobne wpisy:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Close Menu
X
Skip to content