IBE organizatorem seminariów poświęconych sztucznej inteligencji w edukacji

AI, przetwarzanie danych, uczenie maszynowe oraz nowe technologie w edukacji - to główne tematy spotkań organizowanych przez Instytut Badań Edukacyjnych. Najbliższe seminaria odbędą się w Katowicach oraz Krakowie.

Eksperci IBE organizują cykl spotkań podczas których zaprezentowana zostanie nowa publikacja “Sztuczna inteligencja (AI) jako megatrend kształtujący edukację. Jak przygotowywać się na szanse i wyzwania społeczno-gospodarcze związane ze sztuczną inteligencją?”.

Raport przygotowany przez Instytut Badań Edukacyjnych jest próbą odpowiedzi na pytanie: jak edukacja powinna przygotować ludzi do użytkowania nowych technologii. W publikacji omówiono kluczowe obszary i przykłady zastosowania technologii opartych na przetwarzaniu danych, uczeniu maszynowym oraz sieciowaniu urządzeń i ludzi. Autorzy zaprezentowali rozważania w czterech obszernych częściach tematycznych: “Społeczeństwo i Państwo”, “Edukacja”, “Przemysł” oraz “Usługi”. 

 “AI jest wyzwaniem dla nowoczesnej edukacji” – przekonuje prof. dr hab. Jan Fazlagić z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz redaktor naukowy publikacji. Z tego powodu Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza na cykl seminariów poświęconych sztucznej inteligencji w edukacji. 

Seminaria informacyjne w Warszawie i Krakowie

Seminaria zorganizowane zostaną we Katowicach, Krakowie oraz Warszawie (informacje o seminarium wkrótce pojawią się na stronie). Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z raportem oraz porozmawiania z autorami publikacji i ekspertami IBE. Seminaria odbędą się w poniższych terminach:

Więcej informacji udzieli Lena Chotkiewicz (j.chotkiewicz@ibe.edu.pl).

Facebook
Twitter
LinkedIn