Grafik kreatywny, content marketing albo stawianie stron. Pracuj w domu i zarabiaj z ZSK

Kryzys na rynku związany z pandemią COVID 19 na dobre zmienił otaczający nas świat. Jak pokazuje historia, po każdym załamaniu następuje jednak punkt zwrotny. Wydaje się, że ten moment właśnie nastąpił. Lepszego czasu na zdalną pracę-marzeń może w najbliższym czasie nie być.

Na powrót do czasów przed-pandemicznych nie ma większych szans. Dotyczy to również rynku pracy, który zmienił się na dobre. Wprost mówią o tym badania firm rekrutacyjnych oraz dane statystyczne. Zacznijmy od sprawy najważniejszej: w 2021 roku znów „rządzą” pracownicy. Tak, rynek pracownika wrócił, nikt już nie ma co do tego wątpliwości.

Warunki dyktują specjaliści, którzy windują wynagrodzenia do niespotykanych w Polsce rozmiarów. W niektórych branżach podwyżki sięgają nawet 50 procent – wynika z badań firmy rekrutacyjnej Antal, jednego z liderów na rynku pracy.

Rynek pracownika w Polsce, pensje idą w górę

Rynek pracownika spowodował, że najważniejszym czynnikiem przy wyborze pracy stało się wynagrodzenie. Dlaczego? Wpływ na to ma praca zdalna. Do niedawna wielu pracodawców broniło się i podchodziło z nieufnością do „elastycznych godzin pracy” i „pracy z domu”. Teraz to standard, który ma rewolucyjny wręcz wpływ na pracowników.

Okazuje się, że aż 55 proc. Polaków rozważa zmianę miejsca zamieszkania z uwagi na pracę zdalną! Takie są wyniki międzynarodowego badania „Candidate Pulse”, które przeprowadziła uznana firma rekrutacyjna Michael Page. 

Grafik – projektuj z każdego miejsca na świecie

Nowe możliwości, które otworzyły się dzięki powszechnej pracy z domu, pobudziły w Polakach chęć do poważnych zmian. Może się to okazać bardzo proste do zrealizowania, zwłaszcza, że istnieje w Polsce system, który znacznie ułatwia ten krok. To projekt realizowany przy wsparciu UE z którego korzysta już wiele krajów.

Zintegrowany System Kwalifikacji jest odpowiedzią na zmiany, które zachodzą na rynku, w gospodarce i podejściu ludzi do edukacji. Podstawą systemu jest to, co potrafimy, jakie mamy umiejętności i kompetencje, a nie to, gdzie się tego wszystkiego nauczyliśmy. Jak to działa? W bardzo prosty sposób. W ZSK można przekuć swoje umiejętności w wiarygodny certyfikat. Wystarczy sprawdzić wymogi, podejść do egzaminu, a potem dostać dokument uznawany w Polsce i za granicą.

Rób, to co lubisz i zarabiaj na tym

W stale rozbudowywanej ofercie są ciekawe certyfikaty z tworzenia grafik lub stron internetowych, programowania druku 3D, czy content marketing. Jak to zrobić?

Wyjaśnimy to na przykładzie. Jesteś samoukiem, który najpierw ogrywał wszystkich w Fifę, potem sam kompletował sprzęt komputerowy, w końcu sam nauczył się programowania buszując po forach, czy oglądając tutoriale na YouTube. Do tego ogarniasz HTML, CSS i JavaScript, wiesz co to hosting, a konfiguracja serwera to dla ciebie drobnostka.

Wchodzisz na stronę Rejestru Kwalifikacji i sprawdzasz kwalifikacje. Możesz je pogrupować według odpowiedniej branży, albo wpisując słowa kluczowa. Okazuje się, że jest kilka ciekawych możliwości:

Każda z tych kwalifikacji jest dokładnie opisana. Możesz sprawdzić, jakie do kogo jest skierowana, co trzeba umieć, jakie są szanse na pracę, albo na ile lat wydawany jest certyfikat. Sprawdzisz tam również, jak potwierdza się umiejętności, czyli przechodzi walidację. Może to być tylko portfolio, ale najczęściej jest to test teoretyczny lub praktyczny.

Kiedy już wybrałeś kwalifikację, zgłaszasz się do odpowiedniej Instytucji Certyfikującej, podchodzisz do egzaminu, dokonujesz opłaty i… dostajesz certyfikat, który jest uznawany w Polsce i Unii Europejskiej.

Jeśli jednak nie chcesz pracować z home office, to możesz sprawdzić kwalifikacje pilota imprez turystycznych, obsługi biura, montażu stolarki, przygotowywania sushi czy też lakierowania samochodów.

Wszystko zależy bowiem od zainteresowań, elastyczności i zdolności przystosowania się do nowych okoliczności. Zintegrowany System Kwalifikacji może w tym Polakom bardzo pomóc.

Znajdź kwalifikację i zdobądź certyfikat

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn