Fitness i trening personalny. Jak zdobyć ceniony certyfikat?

Od teraz w ZSK można zdobywać certyfikaty wydawane pod opieką najważniejszych w Polsce związków sportowych. Na pierwszy rzut poleciały kwalifikacje trenera personalnego oraz prowadzenia zajęć z fitnessu.

Zintegrowany System Kwalifikacji właśnie powiększył się o kwalifikacje, które otrzymały miano “funkcjonującej”. Oznacza to, że odpowiednie Instytucje Certyfikujące mogą wydawać certyfikaty, pod nadzorem podmiotów, które zapewniają ich najwyższą jakość. Do ZSK dołączyły kwalifikacje dotyczące prowadzenia treningu personalnego oraz zajęć grupowych fitnessu.

Instytucją Certyfikującą trenera personalnego jest Polski Związek Trenerów Personalnych, a fitnessu – Toruński Związek Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej.

Za najwyższą jakość wydawanych certyfikatów odpowiada Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy.

Fitness i trening personalny. Co z tymi certyfikatami?

Podstawą ZSK jest prosta zasada: możesz potwierdzić to co umiesz, niezależnie od tego, gdzie się tego nauczyłeś. Czyli, jeśli jesteś trenerem – samoukiem, spędziłeś lata na siłowni, ćwiczyłeś pod okiem wysportowanych kolegów, a potem jeszcze szkoliłeś się z … Youtuba, to ZSK jest czymś dla Ciebie.

Musisz jedynie sprawdzić, co trzeba umieć aby uzyskać certyfikat, sprawdzić się w procesie walidacji, wnieść odpowiednią opłatę i dostajesz ceniony certyfikat, który jest uznawany w Polsce i Unii Europejskiej.

Certyfikat ZSK – co trzeba umieć?

A teraz szczegóły. Żeby otrzymać certyfikat z kwalifikacji “Prowadzenie procesu treningu personalnego” trzeba na pewno umieć przygotować odpowiedni trening indywidualny. Musi być on dostosowany do osób, które chcą zadbać o prawidłową masę ciała, wymodelować sylwetkę, rozwinąć lub utrzymać formę fizyczną. Organizujesz cały proces treningowy, planujesz i prowadzisz zajęcia. Wspomagasz uczestników stosując różne techniki motywacyjne. Co jeszcze? Tego dowiesz się klikając w link, pod którym znajdziesz dokładny opis kwalifikacji oraz wszystkie potrzebne informacje.

Z kolei, jeśli ktoś chce zdobyć certyfikat z „Prowadzenia zajęć z grupowych form fitnessu”, to na pewno musi umieć samodzielnie prowadzi tego typu zajęcia. Zna zasady teorii i metodyki sportu, tworzy konspekty zajęć, dostosowując je do celów, potrzeb, umiejętności i możliwości uczestników. Ponadto, bierze odpowiedzialność za zrealizowanie zajęć zgodnie z planem. Więcej informacji o kwalifikacji oraz możliwości zdobycia certyfikatu można znaleźć tutaj.

Mapa kwalifikacji ZSK. Znajdź certyfikat i zdobądź go!

.

Facebook
Twitter
LinkedIn