czerwiec 2019

27cze08:3015:30Kwalifikacje rynkowe a szkolnictwo branżoweDebata publiczna

Szczegóły spotkania:

 

To już drugie z cyklu 10 spotkań organizowanych w ramach toczącej się obecnie debaty publicznej pod hasłem “Zintegrowany System Kwalifikacji – most łączący edukację i rynek pracy”. Spotkanie będzie doskonałą okazją do refleksji na temat wspierania rozwoju umiejętności uczniów szkół branżowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Wprowadzone w znowelizowanej ustawie o prawie oświatowym przepisy umożliwiające uzyskiwanie kwalifikacji rynkowych włączonych do ZSK otwierają nowe możliwości łączenia edukacji i rynku pracy. Dlatego głównym tematem spotkania dyskusyjnego “Kwalifikacje rynkowe a szkolnictwo branżowe” będzie pogłębianie integracji różnych ścieżek nabywania kwalifikacji z obecnymi potrzebami rynku pracy.

Uczestnicy spotkania będą dyskutować m.in. na temat obecnego stanu i perspektyw polityki na rzecz uczenia się przez całe życie w Polsce, użyteczności Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji dla dyrektorów szkół branżowych, pierwszych certyfikatów ZSK dla uczniów szkół branżowych oraz współpracy Instytutu Badań Edukacyjnych ze szkołami branżowymi.

 

POBIERZ PROGRAM

LINK DO REJESTRACJI 

Czas

(Czwartek) 08:30 - 15:30

Miejsce

Centrum Konferencyjne Ogrodowa

ul. Ogrodowa 58, sala VIP, piętro 1