Cyfryzacja nowej mobilności
Prelegenci
Zastępca Dyrektora Instytutu Badań Edukacyjnych oraz Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. studenckich. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Ukończył studia Executive MBA w Collegium Humanum w Warszawie. Ekspert w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie w Biurze Informatyki i Obsługi Urzędu, a także Koordynator ds. dostępności w województwie lubelskim. Brał udział w projektach i badaniach dotyczących edukacji, polityki społecznej i polityki zatrudnienia. W wolnym czasie korzysta z uroków Roztocza, dobrej książki i aktywności sportowej.
Lider projektu ZSK w Instytucie Badań Edukacyjnych. Wcześniej pracował w Instytucie Technologii Eksploatacji – PIB. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim oraz na Universidad da Coruna (Hiszpania). Mówi biegle po hiszpańsku. Specjalizuje się w rozwoju kompetencji w miejscu pracy, wykorzystaniu nowych technologii w edukacji (np. Open Badges) oraz mechanizmach i strukturach transferu technologii. Pracował jako menedżer i ekspert w wielu projektach krajowych i międzynarodowych. Od 10 lat prowadzi również szkolenia z zakresu zarządzania kompetencjami i motywacji w miejscu pracy.
Manager z wieloletnim doświadczeniem. Ukończył Zarządzanie Oświatą oraz Podyplomowo Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Posiada prawie 30 lat praktyki w szkołach oraz firmach. Jest konsultantem systemów obiegów wewnętrznych i zewnętrznych dokumentów zgodnych z procedurami ISO. Twórca programu nauczania oraz walidacji podstaw obsługi komputera i programów. Autor Kryteriów Weryfikacji zawodu Technika Programisty z 2019 roku oraz w ramach kwalifikacji rynkowej Kryteriów Weryfikacji zawodu Mechanik Pojazdów Hybrydowych i Elektrycznych. Ponadto, Egzaminator Państwowy zawodu Technik Informatyk. Zwykły człowiek oraz "Super Tato" trójki pędraków, którzy motywują go do działania.
Doradca zawodowy, regionalny lider ds. ZSK, ekspert IBE; absolwent UAM, WSB Poznań, ICAN Institute. Utworzył ponad 60 placówek edukacyjnych. Menedżer projektów oświatowych, szkoleniowych i badawczych. Adaptował na system kursowy metody aktywizujące: Kofoeds Skole (Dania), BWTW e.V. (Niemcy). Autor ekspertyz w zakresie optymalnych standardów edukacyjnych oraz wyrównywania szans edukacyjnych. Wspiera rozwój programu P-TECH.
Główny analityk ds. badań i analiz w Instytucie Badań Edukacyjnych, Regionalny Lider ds. ZSK w woj. kujawsko-pomorskim, związany z branżą badań rynku i opinii, współpracuje w projektach dotyczących sektora publicznego (resorty edukacji, kultury, rynku pracy, polityki społecznej, zdrowia oraz jednostki centralne IPiSS, PARP) oraz prywatnego: branża farmaceutyczna, budowlana, spożywcza, produkcji przemysłowej i motoryzacji. Ekspert Fundacji Platformy Przemysłu Przyszłości w Obserwatorium Kompetencji Przyszłości. Wykładowca socjologii w WSB, SWPS oraz na Uniwersytecie Wrocławskim.
W Instytucie Badań Edukacyjnych pracuje od 2018 roku. Doktor nauk społecznych, regionalny lider ds. ZSK w Województwie Mazowieckim. Prowadzi badania dotyczące kompetencji pracowników oraz procesu uczenia się, wspiera tworzenie opisów kwalifikacji rynkowych i upowszechnia ZSK. Koordynował tworzenie trzech Sektorowych Ram Kwalifikacji. Reprezentuje IBE w Sektorowych Radach ds. Kompetencji Handlu oraz Żywności Wysokiej Jakości
Doktor nauk społecznych, ekspert merytoryczny w Instytucie Badań Edukacyjnych. Zajmował się szeroko pojętą problematyką uczenia się i edukacji jako badacz społeczny, streetworker, trener, nauczyciel akademicki i koordynator projektów. Od 2018 roku pracuje w IBE w projektach wspierających wdrażanie Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Obecnie koordynuje realizację badania uczestnictwa dorosłych w całożyciowym uczeniu się „Ścieżki edukacyjne uczących się dorosłych w Polsce”.
Menedżer ds. Branż Strategicznych w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH). Prawnik, politolog, Master of Business Administration. Posiada 14 lat doświadczenia w branży motoryzacyjnej, w tym 8 lat na stanowiskach kierowniczych. Odpowiedzialny za koordynację działań PAIH dotyczących przemysłu motoryzacyjnego, otwieranie nowych rynków, relacji z organizacjami sektora motoryzacyjnego, branżą paliw alternatywnych, transportem, analitykę rynkową i definiowanie nisz rynkowych.
CEO firmy Inovatica AGV, która specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań dla pojazdów autonomicznych. Inovatica AGV jako pierwsza polska firma wdrożyła komercyjnie system do retrofittingu wózków widłowych, który zmienił standardowe pojazdy w autonomiczne roboty do transportu wewnętrznego. Projekt ten jest stale rozwijany i uzyskał m.in. złoty medal targów Automaticon 2022. Jest autorem dziewięciu publikacji naukowych z dziedziny informatyki oraz projektów B+R.
Główny analityk do spraw badań i analiz w Instytucie Badań Edukacyjnych. Regionalny lider ds. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w województwie zachodniopomorskim. Trener biznesu z wieloletnią praktyką menedżerską w sektorze finansowym. W IBE zajmuje się upowszechnianiem rozwiązań Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, wspiera podmioty w opisywaniu kwalifikacji rynkowych, prowadzi badania i analizy rynku pracy.
Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej i Szkoły Głównej Handlowej. Posiada doświadczenie we wdrożeniach systemów SAP oraz optymalizacji procesów biznesowych. Z sukcesami wdrażał projekty w Polsce i za granicą dla firm BP, Loreal, Huawei, IBM, Cyfrowy Polsat, Polkomtel oraz PSE. Od 2016 roku zarządza projektem współdzielenia skuterów elektrycznych blinkee.city, który jest pionierem i liderem w dostarczaniu systemów miejskiego skutera elektrycznego.
Ekspert w dziedzinie systemów komputerowych oraz nowych technologii. Absolwent Akademii Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Posiada ponad 10 letnie doświadczenia w branży IT. W ostatnich latach związany z rynkiem edukacyjnym, gdzie pełnił rolę Education Managera. Współpracował z placówkami w całej Europie oraz wdrażał nowoczesne technologie dla rynku edukacyjnego. Prywatnie lubi latać dronem oraz przeczytać dobrą książkę.
Dyrektor ds. Technologii Związku Cyfrowa Polska. Absolwent Akademii Techniczno - Rolniczej w Bydgoszczy, The George Washington University School of Business oraz specjalistycznych kursów w London Business School. Pracował w Lucent Technologies Poland, Telekomunikacji Polska S.A. - Orange, IBM Polska, a obecnie związany jest z Samsung Electronics Polska. Odpowiedzialny jest za rozwój biznesu oraz tworzenie nowych strategicznych partnerstw biznesowych, w tym za kreowanie innowacyjnych projektów z administracją publiczną, sektorem komercyjnym oraz politykę publiczną w zakresie regulacji technicznych.
Head of Marketing w firmie Neptis. Absolwentka Stosunków Międzynarodowych oraz Dziennikarstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym. Specjalizuje się w digital marketingu, zajmuje się budowaniem strategii marki Yanosik na polskim rynku. Chętnie dzieli się swoimi umiejętnościami z obszaru zarządzania projektem i zespołem. Ceni kreatywny marketing, zawsze szuka rozwiązań, a nie problemów. Prywatnie miłośniczka motoryzacji, w szczególności marki Porsche.
Zajmuje się promowaniem i rozwojem rozwiązań chmurowych w oparciu o Google Cloud Platform. Absolwent Informatyki na Politechnice Warszawskiej. Posiada międzynarodowe doświadczenie korporacyjne (m.in. Oracle czy Siebel Systems), wprowadzał spółki na GPW, pracował w branży konsultingowej w obszarach sprzedaży, marketingu i obsługi klienta. Działał przy transformacji technologicznej dużych przedsiębiorstw (telekomy, banki).
Nauczyciel przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, a od 2003 roku zastępca dyrektora. Organizator cyklu ogólnopolskich konferencji dla dyrektorów szkół i nauczycieli "Nowoczesne technologie IT w cyfrowej szkoły i administracji publicznej". Od 2005 roku szkolny lider w programie Microsoft dla Edukacji. Jest autorem komentarzy do rozwiązań publikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w zawodzie technik informatyk. Posiada tytuł MCP (Microsoft Certified Specialist), MOS (Microsoft Office Specialist) oraz MCE (Microsoft Certified Educator). Pracuje i rozwija serwerowe rozwiązanie dla szkół, tzw. Cloud Collection.
W IBM Polska odpowiada za program edukacyjny P-TECH (Pathways to Technology), będący systemowym podejściem do wprowadzania zmian w kształceniu zawodowym w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Opolskiego. Historyk, pedagog i animator. Jest managerem z wieloletnim doświadczeniem w zakresie zarządzania zespołami. Prywatnie interesuje się polską kinematografią powojenną, historią jazzu oraz kolarstwem.
Organizuje i wdraża międzynarodowe programy edukacyjne International Baccalaureate (IB) i Cambridge International Education (CIE). Posiada akredytację Consul of International Schools (CIS) – prestiżowej organizacji, zrzeszającej najlepsze międzynarodowe szkoły na świecie. Posiada 20-letnie doświadczenie jako nauczyciel oraz manager edukacji międzynarodowej w krajach na całym świecie (m.in. Wielka Brytania, Indie, Chiny). Absolwent University of Bath w Wielkiej Brytanii, ze specjalizacją "Leading and Managing International Schools and Colleges".
Dyrektor ds. Rozwoju, twórca polskich stacji ładowania samochodów elektrycznych marki EVB, produkowanych przez PRE Edward Biel. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży energetycznej. Przez wiele lat pracował na stanowisku Dyrektora Techniczno-Handlowego odpowiedzialnego za sprzedaż i budowanie produktów dla energetyki niskiego i średniego napięcia. Absolwent Wydziału Energetyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od 2017 r. działa w branży elektromobilności.
Od września 2020 r. wicedyrektor w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni. Jest członkiem: grupy roboczej ds. sztucznej inteligencji w Ministerstwie Cyfryzacji, rady w Wielkopolskiej Regionalnej Radzie Przemysłu Przyszłości oraz grupy eksperckiej dotyczącej komponentu gospodarki w ramach prac nad aktualizacją Krajowej Polityki Miejskiej. Absolwent kierunku mechanika i budowa maszyn na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Przez wiele lat związany z firmą Volkswagen. Jego największym sukcesem jest budowa i uruchomieniem jednego z najnowocześniejszych centrów szkoleniowych w ramach struktur Volkswagen Poznań. Aktywnie wspierał również rozwój nowej fabryki Volkswagena w podwrzesińskich Białężycach.
Prof. uczelni, MBA EMBA DBA - Kierownik Katedry Teleinformatyki i Systemów Elektronicznych w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Wieloletni researcher w Laboratorium Neurokognitywnym Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, naukowiec i praktyk z obszaru AI. Autor i współautor 11 książek oraz ponad 220 artykułów i rozdziałów w monografiach, kierownik lub wykonawca w 25 grantach i projektach innowacyjnych oraz 31 tematach badawczych. Posiada również 25-letnie doświadczenie w obszarze planowania, budowy i eksploatacji systemów teleinformatycznych w resorcie Obrony Narodowej oraz w przemyśle.