
Trendy, innowacje i wyzwania w sektorze kosmicznym w województwie kujawsko-pomorskim
Prelegenci
Lider projektu "Wspieranie dalszego rozwoju Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w Polsce (ZSK 6)", Instytut Badań Edukacyjnych. Z pasji nauczyciel akademicki w Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego oraz hokeista reprezentujący barwy trzecioligowej Torpedy Warszawa. Od 2020 r. członek Rady do Spraw Kształcenia i Doskonalenia Kadr Kultury Fizycznej przy Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz wykładowca Akademii Trenerskiej (Instytut Sportu-PIB). Od 2021 r. członek Rady Interesariuszy Centrum Europejskiego UW oraz Wydziału Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UW dla kierunku europeistyka.

Prezes Zarządu Fundacji Przedsiębiorczy Toruń w przeszłości pełnił również funkcję Prezes Zarządu Centrum Transferu Technologii WSB Toruń, Dyr Regionalny Business Link Toruń, Toruński Inkubator Technologiczny, Członek Komitetu Inwestycyjnego AIP Seed Capital, Członek Rady Inwestycyjnej UTP w Bydgoszczy, wieloletni Dyr Regionalny Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości Woj. Kujawsko-Pomorskiego Lider i twórca ekosystemu wspierania start-upów i podmiotów z sektora MŚP, zwłaszcza w Toruniu. Wielokrotnie nagradzany za swoją działalność na rzecz przedsiębiorców. Od 18 lat prowadzi efektywne działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i ekosystemu dla start-upów wśród mieszkańców Torunia i całego regionu kujawsko-pomorskiego.

Doktor nauk społecznych, ekspert główny wdrażający Zintegrowany System Kwalifikacji w Polsce. Zajmował się projektowaniem walidacji i wsparciem instytucji certyfikujących. Od czterech lat współtworzy sektorowe ramy kwalifikacji, m.in. dla gospodarki odpadami, komunikacji marketingowej oraz cyberbezpieczeństwa.

Wiceprezes Europejskiej Fundacji Kosmicznej (EFK), współorganizator European Rover Challenge i współautor sukcesów polskich łazików marsjańskich URC. Menedżer w projektach Europejskiej Agencji Kosmicznej, specjalizujący się w zasobach kosmicznych i robotyce eksploracyjnej, założyciel czterech startupów z branży kosmicznej i technologicznej.

Dyrektor działu szkoleń w grupie RENEX, absolwent Politechniki Gdańskiej oraz wielu zagranicznych seminariów i kursów; ponad 20 lat doświadczenia w prowadzeniu szkoleń dla branży elektronicznej w Polsce i za granicą; od 2005 r. Master IPC Trainer; zasiada w Komitecie Technicznym IPC w USA odpowiedzialnym za opracowywanie międzynarodowych standardów dla branży elektronicznej i pokrewnych; odpowiedzialny za kontakt z Europejską Agencją Kosmiczną w zakresie tłumaczenia i wdrażania standardów ESA w Polsce (tłumaczenie dokumentów na język polski) i Europie Środkowo-Wschodniej

Fizyk komputerowy, dydaktyk i popularyzator nauki; pasjonat astronomii i astrofizyki. Nauczyciel dyplomowany fizyki z ponad 17- letnim stażem. Właściciel Waldemar Grabowski Edukacja. Prezes Fundacji Space NOW! Członek Stowarzyszenia WroSpace. Subject Matter Expert w LEGO Education. Ambasador Kosmiczny Europejskiego Biura Edukacji Kosmicznej ESERO Polska. Prowadzący zajęcia z dydaktyki fizyki oraz pracy z uczniem zdolnym dla studentów kierunku fizyka, specjalność fizyka nauczycielska na Uniwersytecie Zielonogórskim. Promotor nauczania fizyki poprzez zabawę, doświadczenie i inspirowanie.

Przedsiębiorca i pasjonat sektora kosmicznego. Założyciel JoinThe.Space – pierwszego portalu pracy dedykowanego branży kosmicznej, który łączy specjalistów z całego świata z firmami działającymi w tym sektorze. Członek komisji rewizyjnej Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego. Doktorant zajmujący się wyceną firm kosmicznych. Wierzy, że przestrzeń kosmiczna to przyszłość otwarta nie tylko dla inżynierów, ale też dla ekspertów z dziedzin takich jak prawo, medycyna, architektura czy marketing.

P.o. Dyrektora Regionalnego Obserwatorium Gospodarczego Regionalne Obserwatorium Gospodarcze działa w ramach Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju sp. z o.o. Jego podstawowym zadaniem jest rozpoznanie potrzeb, problemów i oczekiwań środowiska gospodarczego oraz naukowego. ROG prowadzi działalność analityczną oraz formułuje rekomendacje działań na rzecz rozwoju gospodarczego regionu

Nauczyciel z 30 letnim stażem pracy w różnych typach szkół. Geograf i pasjonat astronomii preferujący nauczanie poprzez inspirację i rozwijanie zainteresowań uczniów. Od 2000 roku związany z Zespołem Szkół i Placówek w Radziejowie, a od 2011 roku z Astrobazą Radziejów. Wychowawca młodzieży, opiekun licznych laureatów i finalistów konkursów astronomicznych oraz geograficznych na poziomie liceów, szkół podstawowych a wcześniej gimnazjów. Popularyzator astronomii w grupach od przedszkola po uniwersytet "Trzeciego wieku".

Ekspertka merytoryczna w zespole prowadzącym badania i analizy umożliwiające doskonalenie i projektowanie nowych rozwiązań ważnych dla rozwoju Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Od 2018 r. zajmuje się koordynacją realizacji tzw. badań sektorowych – analiz kompetencji i kwalifikacji pracowników wybranych sektorów, których wyniki stanowią wsparcie dla ekspertów tworzących Sektorowe Ramy Kwalifikacji. Ostatnio realizowała badania w branżach IT, telekomunikacji, energetyki oraz budownictwa.

CCO, doktor astrofizyki. Ekspertka dziedzinowa z doświadczeniem w pracy z instrumentami astronomicznymi i danymi obserwacyjnymi – w tym fotometrią z teleskopu HST, spektroskopią 3D z teleskopu William Herschel, oraz sensorami dedykowanymi obserwacjom SST i NEO. Kierowniczka wielu projektów realizowanych w ramach programów ESA, w tym projektów EDIDP, SAURON.
