Asystowanie w przygotowaniu potraw

Podjęcie pracy na stanowisku pomocnika kucharza ułatwia posiadanie kwalifikacji o nazwie „Asystowanie w przygotowaniu potraw”. Formalne potwierdzenie tej umiejętności to sposób na rozpoczęcie kariery zawodowej w branży kulinarnej czy hotelarskiej. Jakie obowiązki czekają na pomocnika kucharza?

Pomocnik kucharza jest niezbędny w świecie gastronomii. Karierę na tym stanowisku mogą rozpocząć zarówno osoby młode, dopiero poszukujące swojej zawodowej drogi, jak i starsze, myślące o zdobyciu nowych kwalifikacji. To również szansa dla tych, którzy uwielbiają gotować, chcą spróbować swoich sił w branży i poszukują potwierdzenia swoich zdolności.

Pomocnik kucharza – umiejętności, które są doceniane!

Co robi pomocnik kucharza? Osoba, która posiada kwalifikację „Asystowanie w przygotowaniu potraw”, ma szerokie możliwości zawodowe. Zakres obowiązków zależy oczywiście od miejsca pracy – inne obowiązki ma osoba pracująca w bufecie, inne zatrudniona w hotelu czy restauracji, a jeszcze inne – pracownik popularnego fast foodu. Główne prace pomocnika to przeważnie: wstępna obróbka surowców (mięsa, warzyw, owoców), przygotowywanie surówek, sałatek, wyrobów garmażeryjnych i dodatków do potraw oraz sporządzanie śniadań i aranżacja bufetów śniadaniowych.

Asystowanie w przygotowaniu potraw może być pierwszym krokiem do pracy w gastronomii. Pozwala również,  w miarę nabywania doświadczenia zawodowego, na rozwój posiadanych umiejętności.

Pomocnik kucharza w drodze na szczyt kariery

Pomocnik kucharza to pierwszy, ale ważny szczebel w branży kulinarnej. Dla pracodawcy na pewno cenne będą konkretne umiejętności osoby, którą będzie chciał zatrudnić na tym stanowisku. Dlatego warto postarać się o zdobycie kwalifikacji „Asystowanie w przygotowaniu potraw”. Jak to zrobić i gdzie, można się dowiedzieć na stronie  Zintegrowanego  Systemu Kwalifikacji. Są tam także informacje o zapotrzebowaniu na tę kwalifikację oraz możliwościach jej wykorzystania.

Asystowanie w przygotowaniu potraw z pewnością będzie dobrym zajęciem dla osób, które hobbystycznie spełniają się w kuchni. Osoby gotowe do dalszej nauki, chcące podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, bez wątpienia będą miały okazję poznać wiele kulinarnych tajemnic szefów kuchni.

Dlaczego warto zostać pomocnikiem kucharza?

Praca jako pomocnik kucharza to dobry wstęp do rozpoczęcia kariery w gastronomii i hotelarstwie. To doskonała opcja dla osób, które zdają sobie sprawę, że wiedzę i umiejętności zdobywa się przez całe życie, a rozwój może następować dzięki małym krokom i bacznej obserwacji.

Kwalifikacja „Asystowanie w przygotowaniu potraw” jest doceniana nie tylko w Polsce, ale również na terenie innych państw Unii Europejskiej. Wzrost zapotrzebowania na pomocników kucharza  generuje bowiem każdego roku nowe miejsca pracy, co może młodym pomóc uzyskać zatrudnienie, a starszym – całkowitą zmianę drogi zawodowej.

Dowiedz się więcej o ZSK i walidacji

Facebook
Twitter
LinkedIn