O czym mówiliśmy podczas warsztatów stacjonarnych “Szlakiem kwalifikacji nadawanych po ukończeniu studiów podyplomowych” na Politechnice Opolskiej?

kolaż przedstawiający osobę biegnącą szlakiem i wypatrującą celu przez lornetkę
Stacjonarne warsztaty dla nauczycieli akademickich oraz pracowników Politechniki Opolskiej odbyły się w ramach współpracy z opolską uczelnią 28 listopada 2024 r.

Warsztaty otworzyły, dr inż. Aneta Kucińska-Landwójtowicz, prorektor ds. współpracy, dr Anida Stanik-Besler, prorektor ds. kształcenia z Politechniki Opolskiej oraz Agnieszka Grabowska, Instytut Badań Edukacyjnych.

Obszar tematyczny dedykowanych warsztatów obejmował:

  • Zintegrowany System Kwalifikacji w instytucjach szkolnictwa wyższego;
  • Warunki formalne dotyczące wpisywania do ZSK kwalifikacji nadawanych po ukończeniu studiów podyplomowych;
  • Opisywanie kwalifikacji, procedury i ścieżki włączenia kwalifikacji do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Nawiązanie współpracy z Politechniką Opolską i praktyczne warsztaty stanowiły kolejny ważny krok w kierunku budowania wartościowych relacji między partnerami zaangażowanymi w uczenie się przez całe życie.

Pracy warsztatowej towarzyszyła wspaniała atmosfera, dyskusje, rozmowy w kuluarach.

To była przestrzeń do pokazania ciekawych rozwiązań w obszarze kwalifikacji zgromadzonych w ZSK, rozmów, odpowiedzi na nurtujące pytania i nawiązania owocnej współpracy. 

Warsztaty przeprowadziły przedstawicielki Instytutu Badań Edukacyjnych odpowiedzialne za wsparcie szkół wyższych w ramach projektu “Wspieranie dalszego rozwoju Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w Polsce – ZSK6”, Agnieszka Grabowska i Iwona Caputa. 

Fotorelacja z warsztatów

Wszystkie działania jakie realizujemy w Polsce mają na celu znalezienia płaszczyzny współpracy, aby poszukiwać najlepszych rozwiązań i dopasowania oferty edukacyjnej do wymagań rynku pracy, prowadzenia rozmów na temat Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji i korzyści jakie daje szkołom wyższym i studentom oraz pokazywania najlepszych praktyk. 

Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszym zespołem ds. współpracy ze szkołami wyższymi pod adresem e-mail: wsparcie.uczelnie@ibe.edu.pl oraz do współpracy i realizacji podobnych wydarzeń na terenie całej Polski.

#FunduszeUE

Facebook
Twitter
LinkedIn