Branża IT w dobie cyfryzacji

Prelegenci

W IBE odpowiada za rozwój nowych projektów z obszaru rozwoju systemów IT dla edukacji. Zajmuje się projektowaniem i wdrożeniami systemów informatycznych. Nadzorował budowę www.gov.pl oraz systemu obsługi Sanepidu – SEPIS. Pracował w Ministerstwie Cyfryzacji oraz KPRM jako Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Usług. Wcześniej, jako pierwszy dyrektor Ośrodka Nowe Media TVP SA, projektował i wdrażał strategię nadawcy publicznego na obszarze cyfrowych mediów oraz odpowiadał za program TVP HD. Jako szef technologii internetowych uruchomił portal Radia Zet oraz zbudował pierwszą stronę internetową HBO Polska.

Michal_Przymusinski

Michał Przymusiński

Zastępca Dyrektora IBE ds. Cyfryzacji Nauki i Edukacji

Wcześniej pracował w Instytucie Technologii Eksploatacji – PIB. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim oraz na Universidad da Coruna (Hiszpania). Mówi biegle po hiszpańsku. Specjalizuje się w rozwoju kompetencji w miejscu pracy, wykorzystaniu nowych technologii w edukacji (np. Open Badges) oraz mechanizmach i strukturach transferu technologii. Pracował jako menedżer i ekspert w wielu projektach krajowych i międzynarodowych. Od 10 lat prowadzi również szkolenia z zakresu zarządzania kompetencjami i motywacji w miejscu pracy.

IMG_3869

Michał Nowakowski

Lider projektu ZSK 4
w Instytucie Badań Edukacyjnych

Główny organizator 11-tu edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, implementator IT, pomysłodawca Akademii Młodego Mechanika oraz współtwórca kwalifikacji rynkowej "Diagnozowanie i naprawa pojazdów elektrycznych i hybrydowych"

Adrian Dekowski

Adrian Dekowski

CEO V8Team

Elektronik, programista, innowator i przedsiębiorca. Zajmuje się wykorzystaniem nowoczesnych technologii - sztucznej inteligencji, robotami społecznymi czy też human-computer interaction. Za prace w dziedzinie sztucznej inteligencji i wsparcia technicznego osób niepełnosprawnych został uznany przez amerykańską edycję Forbesa za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów poniżej 30. r. ż. oraz Massachusetts Institute of Technology Review za jednego z 10 najzdolniejszych młodych wynalazców w Polsce (2016). Jest laureatem New Europe 100 - listy wpływowych innowatorów w Europie Środkowo - Wschodniej wg Res Publica, Funduszu Wyszehradzkiego, Google i Financial Times.

Petros Psyllos

Petros Psyllos

Programista i innowator

Trener biznesu z wieloletnią praktyką menedżerską w sektorze finansowym. W IBE zajmuje się upowszechnianiem rozwiązań Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, wspiera podmioty w opisywaniu kwalifikacji rynkowych, prowadzi badania i analizy rynku pracy.

zsk-cyfryzacja-sikorski

Dariusz Sikorski

Główny analityk do spraw badań i analiz w Instytucie Badań Edukacyjnych. Regionalny lider ds. ZSK w województwie zachodniopomorskim

Z doświadczenia zawodowego biegły rewident w międzynarodowej branży finansowej. Blisko od dekady realizuje się w misji rozwijania kompetencji programistycznych dla dzieci i młodzieży. Jeden z założycieli Fundacji Ligi Niezwykłych Umysłów oraz współwłaściciel spółki Soft Power, która stworzyła platformę do nauki kodowania.

1604015790333

Piotr Krzyżyński

Współpomysłodawca i Dyrektor Finansowy Ligi Niezwykłych Umysłów

Od ponad 20 lat związany z bezpieczeństwem informatycznym. Były aplikant, a następnie kurator zawodowy w Sądzie Okręgowym dla Warszawy Pragi. Zaangażowany szkoleniowiec zajmujący się podnoszeniem świadomości uczestników w zakresie bezpieczeństwa informatycznego, cyberbezpieczeństwa, socjotechnik. Od 2009 roku prowadzący firmę "Usługi Informatyczno – Edukacyjne" wpisaną do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Wykładowca na studiach MBA Cyberbezpieczeństwo w Collegium Humanum oraz w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku na kierunku „Business Intelligence. Zarządzanie sukcesem organizacji”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Piotr Słupczyński

Pełnomocnik Prezesa ds. Ochrony Informacji w Prochem

Posiada 25-letnie doświadczenie w dziedzinie informatyki, automatyki oraz nowych technologii. Od 1996 r. związany z Wydziałem Elektroniki Politechniki Wrocławskiej, na której obronił doktorat. Zajmuje się edukacją w zakresie architektury komputerów, w tym mikrokontrolerów.  Przez ostatnie 10 lat wdrażał produkcję autonomicznych pojazdów AGV dla przemysłu motoryzacyjnego. Jest pasjonatem nowych narzędzi w edukacji, w szczególności druku 3D.

raport-Jerzy-Greblicki-AIUT

Jerzy Greblicki

Kierownik Zakładu Innowacyjnej Edukacji i Nauki w Instytucie Badań Edukacyjnych

Badaczka technologii cyfrowej w kontekście zjawisk kulturowych i praktyk społecznych oraz popularyzatorka w dziedzinie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. Autorka publikacji oraz narzędzi edukacyjnych, członkini międzynarodowych, eksperckich grup roboczych. W 2018 r. uwzględniona w „Liście 100 osób, które przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce”.

Anna Rywczyńska

Anna Rywczyńska

Kierownik Zespołu Edukacji
Cyfrowej w NASK
Koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet

Nauczycielka przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie, nagrodzona tytułem Nauczyciel Roku 2014. Specjalistka ds. Marketingu w firmie Hostersi. Współautorka podręczniki do kwalifikacji E13 i EE08 na kierunku technik informatyk. Współautorka podstawy programowej z informatyki, technik programista. Ekspertka ORE i MEN.

IMG_5793

Barbara Halska

Nauczycielka Roku 2014
Członkini rady programowej Centrum Mistrzostwa Informatycznego Relationship
Marketing Specialist w Hostersi

Manager z wieloletnim doświadczeniem. Ukończył Zarządzanie Oświatą oraz Podyplomowo Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Posiada prawie 30 lat praktyki w szkołach oraz firmach. Jest konsultantem systemów obiegów wewnętrznych i zewnętrznych dokumentów zgodnych z procedurami ISO. Twórca programu nauczania oraz walidacji podstaw obsługi komputera i programów. Autor Kryteriów Weryfikacji zawodu Technika Programisty z 2019 roku oraz w ramach kwalifikacji rynkowej Kryteriów Weryfikacji zawodu Mechanik Pojazdów Hybrydowych i Elektrycznych. Ponadto, Egzaminator Państwowy zawodu Technik Informatyk.

Przemyław Muller

Przemysław Müller

dyrektor operacyjny ds. edukacji V8Team

Doradca zawodowy, regionalny lider ds. ZSK, ekspert IBE; menedżer projektów edukacyjnych, szkoleniowych i badawczych; utworzył ponad 60 placówek oświatowych; integruje rynek pracy z edukacją; wspiera globalny program P-Tech; opisuje kwalifikacje rynkowe z branży IT.

Sławomir Szymczak

Sławomir Szymczak

Ekspert w Instytucie Badań Edukacyjnych

Absolwent Wydziału Prawa UWB, ukończył studia podyplomowe Zarządzanie Wiedzą oraz Data Science, wykładowca MBA w Administracji, uczestnik Szkoły Liderów. Dyrektor zarządzający Klastra Technologicznego Infotech, wiceprezes techniczny, dyrektor operacyjny Lech sp. z o.o., infobroker w Incepton sp. z o.o.. koordynatora Podlaskiego Parku Przemysłowego, prezes LGD Puszcza Knyszyńska. Dyrektor ds. rozwoju Technikum Programistycznego Infotech.

Adam Kamiński (1)

Adam Kamiński

Prezes Fundacji Partnerstwo na Rzecz Rozwoju oraz Koordynator Klastra INFOTECH

Posiada doświadczenie w pracy z Wojskowym Instytutem Informatyki, EduSoft, Centrum Informatyki SGWP, Informix Software, IBM Polska, Centrum informatyki i Łączności ON, Uczelnią Techniczno-Handlową w Warszawie, Departamentem Informatyki i Telekomunikacji MON i Inspektoratem Systemów Informacyjnych. W Ministerstwie Cyfryzacji pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego. Obecnie kieruje pracami Centrum Certyfikacji Kompetencji i Potwierdzania Kwalifikacji Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Członek Sektorowej Rady ds. Kompetencji Informatyka oraz Sektorowej Rady ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo.

Bogusław Dębski

Bogusław Dębski

Dyrektor Centrum Certyfikacji Kompetencji i Potwierdzania Kwalifikacji Polskiego Towarzystwa Informatycznego

Programista, analityk biznesowy, aż wreszcie Software Architect. Zdobywał doświadczenie w dużych projektach ICT pracując dla ZETO Białystok, ComputerLand / Sygnity i innych. Realizując je dla biznesu i administracji, m.in. MSZ, MZ, KG PSP czy MF. Specjalizuje się w koncepcjach SOA i SaaS, SmartCity i e-Health. Pracował przy projektach SmartCity już przed i w czasie przygotowań do EURO2012. Jednocześnie eksperymentował jako Data Scientist na Politechnice Białostockiej. W roku 2009 obronił doktorat z analizy EKG i klasyfikacji arytmii z wykorzystaniem metod machine learning. Pracuje na Wydziale Informatyki PB. Kibicuje rozwiązaniom SmartCity i e-Administracji, zwłaszcza że jego konikiem jest dobrze zaprojektowany UX.

Paweł Tadejko

Dr inż. Paweł Tadejko

Wykładowca na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej

Związany z branżą rekrutacją od ponad 10 lat. Odpowiada za zarządzanie oddziałem firmy Devire w Gdańsku. Jego zespół realizuje przede wszystkim projekty w obszarze technologii przemysłowych i informatycznych. Dobrze czuje się w prowadzeniu projektów start-up i budowaniu całych zespołów wyspecjalizowanych rekruterów.

image00033

Marcin Ostrowski

Senior Branch Manager w Devire

Doświadczony pracownik sektora publicznego oraz prywatnego. Przez wiele lat pracował w branży finansowej w Chinach, Szwajcarii, Niemczech i Polsce. W przeszłości zastępca dyrektora departamentu Govtech w KPRM.

Wojciech_Janek_760x580.original

Wojciech Janek

Zastępca Dyrektora Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych

Ekonometryk, finansista, ekspert od zarządzania funduszami. Doświadczenie zdobywała w cenionych na całym świecie spółkach konsultingowych (Capital One Advisers, Ipopema Securities, Enterprise Investors, EY). W 2016 r. dołączyła do zespołu doradców Ministra Rozwoju, gdzie była odpowiedzialna za zarządzanie innowacyjnymi projektami cyfrowymi. Pełniła także funkcję doradcy premiera ds. innowacji i finansów. Obecnie jest Dyrektorem Centrum GovTech odpowiedzialnego za najważniejsze projekty cyfryzacyjne w Polsce. Wyróżniona Nagrodą “Cyfrowy Orzeł” Związku Cyfrowa Polska, Nagrodą “Orzeł Innowacji” przyznawanej przez “Rzeczpospolitą” i znalazła się w rankingu 30 przed 30” Forbes 2020 r.

Justyna Orłowska

Justyna Orłowska

Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech - Szef Centrum GovTech, Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej

Pasjonat i popularyzator nauki, techniki oraz nowych technologii. Ekspert w dziedzinie energetyki, paliw płynnych i gazów oraz odnawialnych źródeł energii i elektromobilności. Wieloletni dyrektor obszaru logistyki i transportu w spółkach z Grupy Kapitałowej PKN ORLEN S.A. Twórca #wynalazcy.pl.

Marcin Fidler

Marcin Fidler

Dyrektor ds. Produkcji Autobusów Elektrycznych w ARP E-Vehicles

Adiunkt i główny analityk w IBE, gdzie zajmuje się wdrażaniem Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w woj. kujawsko-pomorskim. W ramach tej pracy współpracuje z branżą produkcji przemysłowej oraz motoryzacji. Ponadto uczestnik kilku projektów rozwojowych z branży IT oraz badań Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku w zakresie zapotrzebowania na kompetencje sektorze IT. Związany z branżą badań rynku i opinii, współpracuje w projektach dotyczących sektora publicznego oraz prywatnego: branża farmaceutyczna, budowlana, spożywcza, produkcji przemysłowej i motoryzacji. Ekspert Fundacji Platformy Przemysłu Przyszłości w Obserwatorium Kompetencji Przyszłości.

Socha Z_zdjęcie

Ziemowit Socha

Ekspert w Instytucie Badań Edukacyjnych

Współzałożyciel i CEO start-up’u Vayasens. Pracownik badawczy i wykładowca akademicki. Autor wielu publikacji naukowych i patentów oraz członek międzynarodowych organizacji zajmujących się rozwojem nowych standardów i technologii AIDC, w tym w zakresie IoT. Twórca szeregu różnych rozwiązań technologicznych i organizacyjnych dla wielu przedsiębiorstw, m.in. Poczta Polska, JMP, Leroy Merlin, czy Enea. Absolwent Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Nottingham Trent University.

1664872988330

Michał Grabla

Dyrektor Centrum Logistyki i Nowoczesnych Technologii w Łukasiewicz – PIT

Ekspert ds. technologii wodorowych. Obecnie zajmuje się tematyką transformacji energetycznej w ARP. Aktywnie uczestniczył w pracach nad "Porozumieniem sektorowym na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej" oraz koordynował powołanie Dolnośląskiej Doliny Wodorowej. Wcześniej zmieniał cyfrowe oblicze polskiej administracji i spółek skarbu państwa wraz z GovTech Polska i ARP. Przeprowadził kilkadziesiąt dialogów technicznych projektów z zakresu ICT dla sektora publicznego i SSP. Przez 6 lat kierownik projektu w branży e-commerce "InsurTech". Posiada doświadczenie w handlu międzynarodowym i logistyce ze szczególnym uwzględnieniem frachtu lotniczego.

Szymon Płoński

Szymon Płoński

Ekspert koordynator w ARP oraz Dyrektor ds. Strategii w Dolnośląskiej Dolinie Wodorowej

Ekspert w zakresie wystąpień publicznych, komunikacji interpersonalnej, projektowania procesów rozwojowych i działalności edukacyjnej. Posiada duże doświadczenie w zakresie zarządzania zespołami eksperckimi. W latach 2012-2019 Prezes Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców. W latach 2019-2020 Członek Zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości bezpośrednio koordynujący pracę podległych zespołów w zakresie wdrożenia platformy e-learningowej oraz organizację Regionalnych Rad Przemysłu Przyszłości. Od 2021 r. pełni rolę Dyrektora Działu Zarządzania Wiedzą w FPPP, oraz nadzorując pracę grupy ekspertów Fundacji, która liczy ponad 100 osób. Współtwórca inicjatywy Hub Edukacji 4.0 we Wrocławiu.

Pawel-Nowak

Paweł Nowak

Dyrektor Działu Zarządzania Wiedzą w Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości

Wieloletni dziennikarz, redaktor oraz kierownik projektów w Wirtualnej Polsce (redakcje Wiadomości, Opinie oraz Historia). W przeszłości zajmował się biznesowymi aspektami rozwoju serwisów Wprost.pl. Były kierownik Zespołu Komunikacji i Promocji w Instytucie Badań Edukacyjnych. Redaktor naczelny zespołu WP Technologie. Jako socjolog prowadzi badania nad komunikacją dotyczącą programu szczepień przeciw COVID-19 w ramach projektu badawczego finansowanego z NAWA.

355A2861_small

Marcin Bartnicki

Zastępca redaktora naczelnego Wirtualnej Polski

W swojej działalności naukowo-badawczej zajmuje się głównie zagadnieniami trwałości i niezawodności silników spalinowych, ekologią transportu oraz zastosowaniem wodoru jako paliwa. Projekty, które prowadzi, mają na celu zastosowanie nowoczesnych narzędzi matematycznych w badaniach naukowych nad silnikami spalinowymi i pojazdami samochodowymi zasilanymi miedzy innymi wodorem. Jest profesorem tytularnym na Politechnice Wrocławskiej, gdzie pracuje na Wydziale Mechanicznym, w Katedrze Inżynierii Pojazdów. Wcześniej pełnił na uczelni funkcje Dyrektora Filii w Legnicy oraz dziekana Wydziału Techniczno-Przyrodniczego. Był członkiem Senatu Politechniki Wrocławskiej, Rady Wydziału Mechanicznego i Rady Dyscypliny Inżyniera Mechaniczna.

andrzej_kazmierczak

Andrzej Kaźmierczak

Zastępca dyrektora Centrum Technologii Wodorowych i Odnawialnych Źródeł Energii Politechniki Wrocławskiej