ZSK i Odznaka+ na gali podsumowującej XIV Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną

XIV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej była imprezą wyjątkową. Poza indeksem Wyższej Szkoły Logistyki, stażami zawodowymi oraz nagrodami, finaliści otrzymali możliwość zdobycia mikropoświadczenia w systemie Odznaka+.

XIV edycja Olimpiady rozpoczęła się już w październiku 2022 roku, kiedy to przyszli logistycy z 236 szkół musieli odpowiedzieć na 25 pytań postawionych w teście on-line. W pierwszym etapie zmagań wzięło udział ponad 5000 uczniów z całej Polski. Walka była bardzo wyrównana, a do kolejnego etapu zakwalifikowało się 692 uczniów. W zawodach II stopnia uczniowie 9 grudnia 2022 musieli odpowiedzieć na jeszcze trudniejsze pytania w teście wielokrotnego wyboru. Z tymi poradziło sobie najlepiej 57 uczestników, którzy 10 marca br. stanęli do walki o zwycięstwo podczas finałowego etapu Olimpiady.

Zwycięzcą XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej został Mateusz Szawelski, uczeń z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie. W trzech etapach zmagań zdobył największą liczbę punktów, dlatego to na niego czekają bezpłatne studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Logistyki.

Odznaka+. Wyjątkowa edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej 

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej w Poznaniu była wyjątkowa ponieważ poza indeksem Wyższej Szkoły Logistyki, stażami zawodowymi oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sponsorów i partnerów Finaliści otrzymali możliwość zdobycia poświadczenia w formie elektronicznej odznaki w systemie Odznaka+.

Podczas gali podsumowującej XIV Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną Instytut Badań Edukacyjnych reprezentowali Jan Kosmowski i Marcin Młynarczyk.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest turniejem otwartym dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych pasjonujących się logistyką. Do zawodów stają jednak głównie uczniowie techników logistycznych i spedycyjnych.

Partnerem Olimpiady był Instytut Badań Edukacyjnych – operator systemu Odznaka+. 

Mapa kwalifikacji ZSK. Wybierz branżę i zdobądź certyfikat

Facebook
Twitter
LinkedIn

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

maj 2024

filtruj wydarzenia

Brak wydarzeń