Znamy finalistów konkursu wodorowego #H2Idea!

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami dotyczącymi konkursu H2idea, którego patronem jest Instytut Badań Edukacyjnych.
Wodór jako nośnik energii to nic nowego dla ekspertów energetyki, jednak świat musi podjąć działania w kierunku zielonej transformacji i dostaw ekologicznej energii, abyśmy mogli bez negatywnej ingerencji cieszyć się dobrami ziemskimi jak najdłużej. Teraz możesz mieć przyczynić się do przemiany energetycznej naszego kraju, dzięki ogólnopolskiemu konkursowiH2idea!

28 kwietnia 2023 r., w wielkim finale pierwszej edycji konkursu wodorowego H2idea, zaprezentują się wykonawcy następujących projektów:
  • Fotosynteza źródłem paliwa przyszłości.
  • HydroTrucks: Zielony wodór jako rozwiązanie problemów transportu drogowego.
  • Hydropanele – droga do wykorzystania potencjału energii słonecznej do produkcji wodoru.
  • Szkolny demonstrator konwersji energii słonecznej do wodoru- H2SQL.
  • Demonstracyjny elektrolizer wody.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć tutaj.

CO TO JEST H2IDEA?

H2ideato ogólnopolski konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych (kl. VII-VIII) oraz szkół ponadpodstawowych (licea, technika, szkoły zawodowe), w którym uczniowie w 2-5-osobowych grupach pod opieką nauczyciela/opiekuna przygotują projekt (techniczny, informatyczny lub procesowy), którego rezultat będzie częścią gospodarki wodorowej lub będzie miał bezpośredni wpływ na rozwój tego sektora gospodarki.

Co można wygrać w konkursie?

• Wycieczkę do Laboratorium wodorowego TUV SUD Polska w Monachium
  • Udział w Forum H2Poland w Poznaniu
  • iPad
  • Opiekun zespołu weźmie udział w szkoleniu z zakresu technologii wodorowych TUV SUD.