VIII Kongres Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych już za nami

19 października br. dyrektorzy szkół, pedagodzy, psychologowie, uczniowie zrzeszeni w Klubach Mediatorów spotkali się po raz kolejny w Rzeszowie, by wzbogacić swoją wiedzę na temat mediacji i wymienić doświadczenia. W wydarzeniu, które od lat zajmuje ważną pozycję w kalendarzu imprez oświatowych uczestniczył dr Jakub Koper, Zastępca Dyrektora Instytutu Badań Edukacyjnych.

VIII Kongres Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych ma na celu popularyzację mediacji jako metody rozwiązywania sporów, integrację środowiska mediatorów rówieśniczych, prezentację dorobku szkolnych klubów oraz promocję szkół, w których działają kluby mediatorów rówieśniczych.

W kongresie udział wzięło ponad 300 osób, w tym ponad 90 dyrektorów szkół, nauczycieli i zaproszonych gości reprezentujących oświatę oraz 182 uczniów z 47 szkół. Tak wysoka frekwencja to efekt tego, że w województwie podkarpackim funkcjonuje już ponad 200 przeszkolonych mediatorów.

Dr Jakub Koper. Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

 

Instytut Badań Edukacyjnych reprezentowali: dr Jakub Koper, Zastępca Dyrektora Instytutu Badań Edukacyjnych, lider projektu ZSK4 oraz Odznaki+ Michał Nowakowski oraz eksperci Aleksandra Tomsia, Aneta Czarniecka i Wojciech Jaślar.

Mediacja pokazuje że nie ma tutaj przegranych, jest relacja win-win, każdy tutaj zwycięża. Najważniejsze jest to, że uczniowie dojdą do konsensusu – powiedział dr Jakub Koper, Zastępca Dyrektora IBE.

Program kongresu został podzielony na moduły dla uczniów, dyrektorów i nauczycieli, prelekcje oraz  warsztaty dla młodzieży, nauczycieli i prezentacje dobrych praktyk.

Wystąpienie Michała Nowakowskiego z IBE dotyczyło aplikacji Odznaka+, czyli cyfrowego poświadczenia kompetencji, umiejętności i doświadczenia w odniesieniu do działalności Szkolnych Klubów Mediatorów Rówieśniczych.

fot. K. Mosiężny – Kurier Rzeszowski

 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

czerwiec 2024

filtruj wydarzenia

Brak wydarzeń