VII Kongres Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych za nami

W Rzeszowie odbył się kolejny już Kongres Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych. Zgromadził ponad 350 uczestników, w tym dyrektorów szkół, pedagogów, mediatorów szkolnych oraz uczniów.

Kongres Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych rozpoczął się od wystąpienia „Sprawiedliwość naprawcza. Czy mediacje w szkole, w wymiarze sprawiedliwości mają sens?” Artura Lipińskiego, sędziego Sądu Okręgowego w Krośnie.

Odbyła się symulacja mediacji przygotowana przez uczniów, prezentacja działalności Szkolnych Klubów Mediatorów Rówieśniczych, „Quiz wiedzy o mediacjach”, warsztaty dla młodzieży z zakresu mediacji rówieśniczych, jak również spotkanie dyrektorów szkół oraz opiekunów Szkolnych Klubów Mediatora z Małgorzatą Rauch – Podkarpackim Kuratorem Oświaty. 

Kongres Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych ma na celu prezentację metod rozwiązywania sporów, wyposażenie mediatorów szkolnych i rówieśniczych w wiedzę na temat alternatywnych sposobów rozwiązywania konfliktów oraz integrację środowiska. 

Organizatorami wydarzenia byli: Podkarpackie Centrum Mediacji oraz Podkarpacki Kurator Oświaty, a Instytut Badań Edukacyjnych pełnił funkcję partnera.

Previous slide
Next slide
Facebook
Twitter
LinkedIn

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

czerwiec 2024

filtruj wydarzenia

Brak wydarzeń