Rola kwalifikacji we współczesnym świecie

W dniach 25 i 26 września w warszawskiej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 247 odbyło się seminarium “Zintegrowany Rejestr Kwalifikacji - rola kwalifikacji we współczesnym świecie”. Spotkanie było dedykowane uczniom z klas 7-8 i ich nauczycielom.

Na seminarium uczniowie wzięli udział w grach zespołowych i debacie, oglądali animacje poświęcone Zintegrowanemu Systemowi Kwalifikacji oraz wysłuchali wykładu informacyjnego. Prowadzące spotkanie trenerki Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji przedstawiły uczestnikom nowe rozwiązania systemowe dotyczące kwalifikacji. Uczniowie dowiedzieli się więc, gdzie należy szukać informacji o interesujących ich kwalifikacjach oraz w jaki sposób analizować informacje o tym, co rzeczywiście muszą wiedzieć i umieć, aby zdobyć daną kwalifikację. W trakcie spotkania trenerki przedstawiły też nauczycielom funkcjonalności Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji, które mogą być przydatne w ich pracy dydaktycznej.