Kwalifikacje innowacyjne dla rozwoju regionu. Panel IBE otworzy XIV Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2021

Startuje XIV Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2021. To kluczowe forum w środkowej Polsce, które łączy świat biznesu, nauki i samorządu. Tegoroczne wydarzenie otworzy panel "Kwalifikacje innowacyjne dla rozwoju regionu", który poprowadzą eksperci Instytutu Badań Edukacyjnych.

XIV Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2021 potrwa od 27 do 29 października br. Każdego dnia odbywać się będą ciekawe panele, dyskusje i rozmowy dotyczące styku biznesu, edukacji oraz rynku pracy. Rejestracja odbywa się pod tym linkiem. Forum odbywa się w formie hybrydowej: stacjonarnie oraz online.

Wydarzenie otworzy panel dyskusyjny “Kwalifikacje innowacyjne dla rozwoju regionu”, który odbędzie się w godzinach 10.00 – 12.00 w dniu otwarcia, czyli 27 października. Moderatorem panelu jest dr Dorota Nawrat-Wyraz, ekspert z Instytutu Badań Edukacyjnych oraz Lider ds. ZSK w regionie łódzkim.

Podczas panelu przybliżona zostanie tematyka innowacyjnych kwalifikacji, zwłaszcza w kontekście regionu łódzkiego. Prelegenci oraz eksperci zajmujący się problematyką rynku pracy, przedstawią bieżące i prognozowane zapotrzebowanie na kwalifikacje, szczególnie w branżach się rozwijających. Głos zabiorą także pracodawcy oraz reprezentanci organizacji zrzeszających pracodawców. Poszukamy także odpowiedzi na pytanie: czy „cyfrowi pracownicy” zastąpią pracę człowieka? Zastanowimy się nad tym, jakie rozwiązania mogą wspomóc pracobiorców w zdobywaniu kwalifikacji innowacyjnych.

Kwalifikacje innowacyjne dla rozwoju regionu. Szczegóły panelu

Gościem specjalnym podczas panelu dyskusyjnego prowadzonego przez IBE będzie Zbigniew Ziemba, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego. Nie zabraknie oczywiście znanych osób, którzy wystąpią jako prelegenci:

dr hab. Łukasz Arendt – prof. UŁ, Katedra Polityki Ekonomicznej, Uniwersytet Łódzki
Kinga Chelińska-Barańska – Country Manager, Digital Workforce
Kamil Jeziorski – Dyrektor, Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi
dr Ziemowit Socha – Główny Analityk ds. badań i analiz, Instytut Badań Edukacyjnych
Bożena Ziemniewicz – Ekonomistka, przedsiębiorca, ekspert rynku szkoleń i edukacji pozaformalnej, Przewodnicząca Komitetu Edukacji Zawodowej KIG, Wiceprezes Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej

Panel “Kwalifikacje innowacyjne dla rozwoju regionu” organizowany jest przez IBE, Centrum ds. ZSK i wspierania LLL w Łodzi oraz partnerów regionalnych:

Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi ⁄ Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna ⁄ Polska Izba Firm Szkoleniowych – Przedstawicielstwo /Łódzkie Stowarzyszenie Lifelong Learning

Program XIV Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2021 jest do pobrania tutaj.