Konkurs WY:MYŚL KWALIFIKACJĘ zakończony

Konkurs WY:MYŚL KWALIFIKACJĘ cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Nadesłano blisko 160 propozycji odznak z prawie 80 szkół i placówek edukacyjnych. Jury wybrało 16 prac, które zostały nagrodzone. Gratulujemy Zwycięzcom! 

Celem konkursu WY:MYŚL KWALIFIKACJĘ zorganizowanego przez IBE było zachęcanie dzieci i młodzieży do potwierdzania swoich umiejętności oraz popularyzację Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Miał też zachęcić uczniów do zdobywania kwalifikacji w formie odznaki, które będą dostępne w nowo powstającym w IBE systemie o nazwie Odznaka+.

Wpłynęło blisko 160 propozycji kwalifikacji dziecięcych i młodzieżowych w formie odznaki z prawie 80 szkół i placówek edukacyjnych. Komisja wybrała 16 najlepszych prac. Pełna lista finalistów konkursu dostępna jest tutaj.Z autorami zwycięskich prac zrealizowano warsztaty Design Thinking oraz spotkania robocze mające na celu opisanie odznak zgodnie z wymogami systemu Odznaka+.

Uczniowie będący autorami prac, przy wsparciu ekspertów IBE, przygotowali opisy zwycięskich odznak. Oczekiwania były bardzo wysokie. Uczniowie na wstępie określili, że odznaka ma być m.in. „wyjątkowa”, „wpadać  oko”, „podnosić poziom ego” oraz stanowić „przepustkę do czegoś”. Praca z autorami zwycięskich odznak była dwuetapowa. W trakcie warsztatów design thinking skupiano się nad określeniem profilu osoby zainteresowanej odznaką oraz tym jak zachęcić innych do jej zdobycia.

Konkurs WY:MYŚL KWALIFIKACJĘ. Oto galeria laureatów!

W ramach burzy mózgów wskazywano jako sposoby promocji m.in. organizację koncertów młodzieżowych idoli, zrzucanie ulotek z samolotów, przygotowanie specjalnej edycji „jajka niespodzianki”, konkursy, etc. W trakcie spotkań roboczych udoskonalano każdy element opisu, tak aby spełniał wymogi Systemu Odznaka+.

Organizatorzy konkursu liczą na dalsze efekty w postaci zaangażowania szkół i placówek edukacyjnych w rolę wydawców cyfrowych odznak dla dzieci i młodzieży. Tak, aby w niedługim czasie pierwsi uczniowie obdarzeni różnymi pasjami, mogli potwierdzić swoje umiejętności i wiedzę.

DZIAŁACZ SPOŁECZNY - ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W ZDZIESZOWICACH
EKO-PATROL - PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 2 Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. M. KONOPNICKIEJ W OPOLU
TROPICIEL EMOCJI - ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY, SZKOŁA PODSTAWOWA IM. K. MAKUSZYŃSKIEGO W GOLASOWICACH
RAZEM BYĆ - PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA W ŁUKOWIE, GRUPA TERAPEUTYCZNA „RAZEM BYĆ”
PRZYJACIEL ZWIERZAKA - ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 2 W BIAŁEJ PODLASKIEJ
HUMOR MAN / SPECJALISTA MEDIALNY - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PLEWISKACH
HIPO-EDITOR - ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W ŚREMIE
AMBASADOR KSIĄŻKI - BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. W.J. GRABSKIEGO W DZIELNICY URSUS M.ST. WARSZAWY
BIEG HISTORII - ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W RADOMIU
PRZYJACIEL BAŁTYKU - ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W HELU
KREATOR SOCIAL MEDIA - ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W MIELCU
KULTURALNY UCZEŃ - PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO W WOLINIE
KOCI EKSPERT - PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. JANUSZA KORCZAKA W BUSKU-ZDROJU
MASTER CHESS JUNIOR - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 IM. OBROŃCÓW WESTERPLATTE W ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH NR 5 W SKARŻYSKO-KAMIENNEJ
Previous slide
Next slide
Facebook
Twitter
LinkedIn