IBE zaprasza na konferencję “Kształcenie zawodowe Przyszłości”

Wystąpienia ekspertów, panele tematyczne, targi umiejętności poświęcone edukacji zawodowej i warsztaty z doradztwa zawodowego - to wszystko wydarzy się 12 grudnia na Politechnice Białostockiej, podczas konferencji "Kształcenie zawodowe Przyszłości".

Głównym tematem konferencji są wyzwania współczesnej edukacji zawodowej w zakresie potrzeb rynku pracy. Na dwóch panelach tematycznych eksperci przedstawią główne trendy i dobre praktyki związane ze współpracą edukacji z biznesem i sytuacją młodzieży na rynku pracy. Dodatkowo, zaprezentowana zostanie system Odznaka+, rozwijany w standardzie Open Badges. Umożliwia on szybkie sprawdzenie, czy kandydaci do pracy posiadają wymagane kompetencje, a także, czy przedstawione przez nich cyfrowe certyfikaty są wiarygodne.

Natomiast o tym, jak wykorzystać AI w domu i motoryzacji, jakie zastosowanie ma VR w edukacji, albo czym jest sferyfikacja, będzie można dowiedzieć się na stoiskach szkół branżowych podczas trwających równolegle Targów Kwalifikacji Przyszłości. Swoją ofertę edukacyjną przedstawi między innymi Technikum Leśne w Białowieży, którego członkowie zaprezentują umiejętności związane z muzyką myśliwską i sztuką wabienia jeleni. Ponadto, odwiedzający będą mogli wziąć udział w pokazie mody, fryzur i szkiców wykonanych przez uczniów szkół branżowych, przenieść się w świat wirtualnej rzeczywistości dzięki goglom VR, wypróbować swoich umiejętności w programowaniu oraz, obejrzeć prezentację druku 3D i czujników internetu rzeczy.

Konferencja z honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą mogli wziąć udział w warsztatach z doradztwa zawodowego “Rozwijamy skrzydła i lecimy w przyszłość zawodową” i “Sekretne składniki sukcesu: wiedza, umiejętności, kompetencje i kwalifikacje”. Będą one przeprowadzone przez doradczynie zawodowe z Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Henryka Sienkiewicza w Białymstoku.

Konferencja organizowana jest przez: Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Politechnikę Białostocką, Instytut Badań Edukacyjnych, Wojewódzki Urząd Pracy, Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Henryka Sienkiewicza, Klaster Technologiczny INFOTECH i Stowarzyszenie Europartner Akademicki Klub Integracji Europejskiej.

Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości oraz patronatem medialnym TVP Białystok, Radia Białystok, Radia Akadera i Polska Press.

Więcej informacji oraz link do rejestracji na konferencję i targi znajdą się tutaj

ZSK i Odznaka+. Dowiedz się więcej