wrzesień 2021

20wrz10:4016:15Kompetencje jutra przyszłością Rzeszowa. Program P-TECH na PodkarpaciuKonferencja o ZSK

Szczegóły spotkania:

Konferencja Kompetencje jutra przyszłością Rzeszowa. Program P-TECH na Podkarpaciu to wydarzenie, którego głównym punktem będzie podpisanie umowy potwierdzającej przystąpienie Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie oraz firmy Asseco Poland S.A. do międzynarodowego programu rozwoju edukacyjno-zawodowego P-TECH, zainicjowanego 10 lat temu przez firmę IBM.

Celem programu P-TECH jest wsparcie lokalnych społeczności przez odpowiednie przygotowanie młodzieży do pracy w zawodach o specjalności informatycznej, adekwatnie do potrzeb rynku pracy. Program P-TECH jako wielostronna inicjatywa edukacyjna zapewnia młodym ludziom wsparcie w rozwoju umiejętności naukowych, technicznych i zawodowych. To przykład najlepszego wykorzystania wielostronnego partnerstwa, w ramach którego uczniowie szkół technicznych i ogólnokształcących mogą się rozwijać również w środowisku zawodowym.

Uroczystemu podpisaniu umowy, którego stronami będą Urząd Miasta Rzeszowa, Asseco Poland S.A. oraz Instytut Badań Edukacyjnych, towarzyszyć będą wystąpienia przedstawicieli wyżej wymienionych podmiotów oraz organizacji, które przyczyniły się do finalnego sukcesu, dającego szansę zaistnienia programu P-TECH na Podkarpaciu.
Prelegenci przedstawią założenia programu P-TECH, Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz ścieżki jakimi powinna podążać nowoczesna edukacja, aby skutecznie odpowiadać na potrzeby rynku pracy.

Szczegóły konferencji:
20 września 2021 r. | 10.40-16.15 | Urban Lab Rzeszów
– Uroczyste podpisanie porozumienia w sprawie programu P-TECH
– Program P-TECH – idea i założenia
– Zintegrowany System Kwalifikacji jako narzędzie łączące zmiany
w edukacji z potrzebami rynku pracy
– Certyfikacja ZSK istotnym elementem programu edukacyjnego P-TECH
–Wzmocnienie potencjału młodych programistów poprzez tworzenie inteligentnych obiektów
– P-TECH i Zintegrowany System Kwalifikacji przestrzenią do współpracy

Prelegentami podczas konferencji będą (wykaz osób w kolejności alfabetycznej):

Dominika Bagińska – Chyłek, Ekspert Kluczowy ZSK, Instytut Badań Edukacyjnych
Ireneusz Baranowski, Zastępca Dyrektora Instytutu Badań Edukacyjnych ds. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji