Barber. Otwórz barbershop w Polsce i zarabiaj dzięki ZSK

Rynek usług barberskich w Polsce wystrzelił w górę. W każdym mieście powstają kolejne punkty związane z nowoczesnym fryzjerstwem męskim.

Barber, fryzjer męski albo golibroda – podobne zawody, ale jednak trochę różne. Nie ma co ukrywać – barber to takie nowoczesne określenie fryzjera męskiego, który oprócz tego, że zajmuje się strzyżeniem, to jeszcze ogoli, przytnie brodę, dobierze wosk oraz wykona profesjonalny masaż twarzy. 

I teraz ciekawostka. W Polsce barber funkcjonował pod nazwą „barbirz” i po raz pierwszy użyte tego słowa w 1470 roku. Potem „barbirz” stał się „balwierzem” lub „golarzem”. Nazwy te spotyka się w pismach Mikołaja Reja i Łukasza Górnickiego.  Teraz barberzy zdominowali rynek usług fryzjerskich w Polsce, a kolejne miejsca powstają niemal w każdym mieście. 

I właśnie z tego powodu w ZSK pojawiła się kwalifikacja rynkowa związana z branżą fryzjerską. Już niebawem barberzy będą mogli potwierdzić swoją wiedzę, doświadczenie i umiejętności stosownym certyfikatem. A potem zdobyć ciekawą pracę, albo otworzyć własny barbershop.

Barber w Polsce. Jak zostać fryzjerem męskim?

Co musie wiedzieć i umieć taka osoba. Na pewno potrafi strzyc włosy i brodę, ale również golić, stylizować fryzury i zarost. Rozpoznaje potrzeby klienta i dobiera usługi do danej osoby. Potrafi również zaproponować produkty i preparaty do struktury, kondycji włosów czy zarostu twarzy klienta. 

Więcej informacji o kwalifikacji „Wykonywanie usług barberskich”.

Podobne wpisy:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Close Menu
X
Skip to content