AutoEvent 2021. Przestrzeń do rozmowy o zdobywaniu kwalifikacji z ZSK

Regionalne liderki ds. ZSK wzięły udział w XVI edycji konferencji dla przemysłu motoryzacyjnego, która odbyła się w Zawierciu. Branżowa spotkanie AutoEvent było okazją do promowania rozwiązań, jakie oferuje Zintegrowany System Kwalifikacji. 

Konferencja AutoEvent organizowana jest przez Polską Izbę Motoryzacji nieprzerwanie od 2005 roku. W tym roku wydarzenie odbyło się w dniach 31 sierpnia – 1 września. W konferencji wzięły udział liderki ds. ZSK województwa śląskiego: Aleksandra Wojciechowska, Lilianna Wojtynek oraz Joanna Lisok. 

AutoEvent 2021 to największe spotkanie skupiające przedstawicieli przedsiębiorstw, które zajmują się dostarczaniem części i komponentów do produkcji nowych samochodów. Na konferencji pojawiły się także przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją i dostarczaniem materiałów oraz fabrykatów, maszyn, urządzeń, narzędzi, robotów, automatyki i oprogramowania dla przemysłu. Znaczną grupę stanowiły firmy, realizujące usługi w zakresie transportu i logistyki, czy pośrednictwa w poszukiwaniu zasobów ludzkich.

Konferencja miała charakter dwudniowej debaty, której tematami przewodnimi były nowe regulacje unijne, rzeczywistość po COVID 19 i jej skutki dla branży, oraz “zerwane łańcuchy” dostaw. Omawiano również sytuację rynku pracy, źródła pozyskiwania pracowników, sposoby na ich zatrzymanie oraz podnoszenie kwalifikacji w branży automotive.

Zwrócono szczególną uwagę na dostosowanie możliwości do zainteresowań młodych ludzi oraz zapotrzebowania rynku na kompetencje i kwalifikacje potrzebne w branży motoryzacyjnej. Polska Izba Motoryzacji zwróciła również uwagę na działania Instytutu Badań Edukacyjnych oraz Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w kontekście kwalifikacji branży motoryzacyjnej. 

Kontakt do przedstawicielek IBE regionu śląskiego

Aleksandra Wojciechowska, dr Lilianna Wojtynek, dr Joanna Lisok

tel. +48 573 444 585/+48 508 983 060/ +48 573 444 598

Regionalne liderki ds. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji

Regionalne Centrum Umiejętności | ul. Wyszyńskiego 7| 40-132 Katowice

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

maj 2024

filtruj wydarzenia

Brak wydarzeń