Zapraszamy na IV Forum Wymiany Doświadczeń „Doradztwo zawodowe i edukacyjne wobec wyzwań edukacji i rynku pracy”

dłonie podające sobie świecącą żarówkę
24 października 2024 r. porozmawiamy o, między innymi, najnowszych trendach w kształceniu doradców zawodowych.

Szczegółowy program i link do zapisów: na stronie wydarzenia.

O czym jeszcze porozmawiamy?

• o najlepszych, oferowanych przez Instytut Badań Edukacyjnych, narzędziach pomocnych w pracy doradców;
  • o bezpośrednim doświadczeniu praktyków związanych ze szkolnym i pozaszkolnym doradztwem zawodowym.

W pierwszej części konferencji dr Anna Pluskota, ekspertka Instytutu Badań Edukacyjnych, wspólnie z prof. nadzw. Uniwersytety Łódzkiego Anną Paszkowską-Rogacz, a także ekspertką Ośrodka Rozwoju Edukacji i Instytutu Badań Edukacyjnych oraz wiceprzewodniczącą Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP Martą Koch-Kozioł, oraz ekspertką Instytutu Badań Edukacyjnych, Karoliną Malinowską, przyjrzą się kształceniu doradców zawodowych: potrzebom szkoleniowym doradców, czynnikom, które wpływają na jak najlepsze przygotowanie do ich roli zawodowej i związanych z tym wyzwaniom.

Drugą część spotkania poświęcimy opracowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych narzędziom: Metodzie Bilansu Kompetencji, Mojemu Portfolio, Kompasowi Szkolnictwa Branżowego oraz chatbotowi Zeterce. Posługując się konkretnymi przykładami przyjrzymy się, w jaki sposób te narzędzia mogą zostać wykorzystane przez doradców i nauczycieli w pracy z młodzieżą.

W trzeciej części wydarzenia zaprosimy do dyskusji praktyków, którzy mają doświadczenie z wykorzystywania różnorodnych technik i narzędzi w pracy doradczej. Rozmowa będzie otwarta na głosy uczestniczek i uczestników zebranych na sali – podczas Forów Wymiany Doświadczeń każde spostrzeżenie jest cenne i mile widziane!

Zachęcamy do udziału w konferencji:

• nauczycieli i dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych;
  • doradców zawodowych;
  • wykładowców i studentów kierunków nauczycielskich;
  • osoby związane z przygotowaniem zawodowym lub wsparciem pracy doradców.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Więcej informacji, w tym szczegółowy program i link do zapisów, znajduje się na stronie wydarzenia.

Konferencja stanowi część cyklu Forum Wymiany Doświadczeń Interesariuszy Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w ramach projektu “Wspieranie dalszego rozwoju Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w Polsce – ZSK6” FERS.01.08-IP.05-0001/23, realizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych ze środków Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego.

W przypadku jakichkolwiek pytań organizacyjnych prosimy o kontakt e-mail z Katarzyną Arkabuz: k.arkabuz@ibe.edu.pl.

Zachęcamy również do kontaktu po wydarzeniu, jeśli będą chcieli Państwo przesłać swoje pytania lub podzielić się przemyśleniami.

#FunduszeUE