Spotkanie członków Wielkopolskiego Zespołu Koordynacji i wizyta studyjna w zakładzie Pratt & Whitney w Kaliszu

wlot silnika odrzutowego
Kolejne spotkanie członków Wielkopolskiego Zespołu Koordynacji (WZK) miało charakter wizyty studyjnej w zakładzie Pratt & Whitney w Kaliszu - największym zakładzie produkcyjnym branży lotniczej w Wielkopolsce.

Spotkanie i rozmowy skupiały się wokół polityki firmy w zakresie promowania kultury uczenia się przez całe życie wśród pracowników. Członkowie WZK mieli również możliwość zwiedzenia zakładu oraz spotkania się z przedstawicielami działu HR.

30. sierpnia 2024 r. odbyło się kolejne spotkanie członków Wielkopolskiego Zespołu Koordynacji (WZK) – podmiotu wspierającego wdrażanie, koordynację i monitorowanie Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030 w województwie wielkopolskim. Funkcjonowanie Wielkopolskiego Zespołu Koordynacji to jedno z kluczowych działań realizowanego przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego (CWRKDiZ) w Kaliszu projektu pn. „Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych” w województwie wielkopolskim.

Spotkanie rozpoczęło się w siedzibie Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu wystąpieniem Pani Doroty Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Pani Magdaleny Sekury-Nowickiej – Dyrektor CWRKDiZ w Kaliszu, oraz Pana Damiana Michalaka – Zastępcy Dyrektora CWRKDiZ w Kaliszu.

Następnie członkowie WZK zapoznali się z działalnością CWRKDiZ w Kaliszu, potem udali się do zakładu Pratt & Whitney Kaliszu. Kolejnym etapem była wizyta w Wytwórni Kreatywności. Wytwórnia Kreatywności to projekt, którego organizatorami są Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza oraz Wielkopolski Klaster Lotniczy a partnerami strategicznymi firma Pratt &WhitneyUniwersytet Kaliski im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego oraz Miasto Kalisz.

Podczas spotkania Instytut Badań Edukacyjnych reprezentował Jan Kosmowski – ekspert ds. współpracy ze środowiskami branżowymi.

#FunduszeUE